Dva roky mlčeli západní spojenci o holocaustu. Máme jim věřit dnes?

Západní spojenci, jak odhalil Independent z nově zveřejněných archivů, věděli o vyhlazování Židů o dva roky dříve, než se doposud předpokládalo, v prosinci 1942.

Spojenecké síly podle dokumentů, které byly zpřístupněny před pár dny, věděly o systematickém vyhlazování židovské komunity v Evropě i mimo ni o dva a půl roku dříve. Bylo dokonce připraveno obvinění vůči Adolfu Hitlerovi a jeho předákům z válečných zločinů.

Historici předpokládali, že se spojenci dozvěděli o existenci vyhlazovacích táborů až poté, co je začali objevovat. Jenže dokumenty z roku 1942 to vyvrací a potvrzuje, že spojenci mohli již dávno začít něco dělat a zachránit až miliony životů.

Židé ve válečných časech prchali z oblastí, které okupovali či dobyli nacisté, či z oblastí, kde to reálně hrozilo. V západních zemích pak líčili, jak vyhlazování probíhá. Oficiální data známá doteď uvádí, že spojenci uprchlíkům nevěřili.

Vrchnost západních zemí tak vykazovala podobné rysy chování jako ta nynější. Rusko jako symbol diktatury, když dojde slovo na Turecko či Saúdskou Arábii, mlčí se. Zatajování některých skandálů s migranty, například znásilňovací vlna na švédském festivalu pro mladé, kterou vláda tutlala 17 měsíců, desítky let tolerované znásilňovací gangy z islámských zemí, které působily hlavně v Británii a úřady proti nim nezakročily z obavy obvinění z rasismu.

Čtěte také: ROZHOVOR: Gratuluji vám, že bydlíte v Praze, napsal nám autor knihy o muslimském znásilňování v Británii

Navíc důvěra západním zemím z českého pohledu výrazně poklesla podepsáním tehdejší mnichovské dohody. Z obavy z uražení média dokonce nezmiňují ani výročí okupace nacistickým Německem a ani výročí podpisu této dohody. Ta navíc, krom ztráty 350 000 českých životů, nepomohla ničemu. Spolehnout se musíme hlavně sami na sebe.

____________________________________________________
Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.

____________________________________________________

Přečtěte si více z naší rubriky “Z HISTORIE”

Nacistický džihád: 1. část, 2. část, 3. část