Mnichovská zrada, aneb proč Česko Západu rozhodně nic nedluží

29.9.1938 byla v Mnichově podepsána smlouva západních “vyspělých” států. Mezi Francií, Itálií, nacistickým Německem a Velkou Británií vznikla dohoda, která naší zemi, Československo, připravila o pohraničí. Mnichovská dohoda, jinak řečená také smlouva “o nás bez nás” či definujícím názvem “Mnichovská zrada”, “slavila” nedávno své 78. výročí a je s podivem, že přes svojí vážnost nebylo toto neslavné výročí nikde připomínáno.

Porovnejme si dvě události, které se velmi dotkly vztahů České republiky v Německa v souvislosti s druhou světovou válkou. Pro nás její faktický začátek, kdy vyspělé země, původně naši spojenci, ustoupily Hitlerovi doufajíc, že nenapadne je, a odevzdaly bez našeho souhlasu Německu 41 098 čtverečních metrů našeho území a podepsaly se pod vyhnání několika milionů obyvatel této oblasti. Celková bilance v Československu byla přes 400 000 obětí.

A její “konec”, kdy Češi vyháněli Němce z pohraničí pryč, při čemž zahynuly až tisíce z nich. Při odsunu Němců bylo z území Československa odstěhováno kolem dvou a půl milionu osob. Z toho 85% bylo odsunuto systematicky a organizovaně. Obětí na naší straně bylo mnohem více, národy jednaly vědomě s tím, že poškodí Československo a samy budou v bezpečí. Vůbec nebraly ohled na naší obranu i přes to, že jsme za 5 dní shromáždili milionovou amatérskou armádu.

A to je přesně ono. Zatímco Angela Merkelová, Česká televize, Mladá fronta a další státníci a média neustále připomínají zlé Čechy, kteří násilně vyháněli Němce, poslední velké připomenutí České televize o Mnichovské zradě proběhlo před třemi lety a nikdo se v diskusi například v rámci Evropské unie “neodváží” tuto zradu připomenout. Na serverech je letos zhruba čtyřnásobně vyšší zastoupení článků o odsunu Němců než o Mnichovské dohodě.

Jenže tato dohoda by se v této době měla připomínat neustále dokola. Proč? Protože nám Němci, Francouzi a Brusel tvrdí, že jim něco dlužíme. A také, protože nyní se ustupuje stejně jako tehdy v domnění, že se to nějak samo spraví a že politici, kteří žijí o několik společenský pater výše než občané, zůstanou v bezpečí. Ne, ne a ne. Nic Západu nedlužíme, on má co napravovat, on dluží nám! A navíc, ubohé ústupky jsou přesně to, co Západ dělal před druhou světovou před Hitlerem a je to přesně to, co nyní dělá před islámem…

clanek