Festival Žižkovská noc dostal statisíce dotací, ale diskriminuje kapely za názor 

Festival Žižkovská noc se chlubí tím, že šíří mezi veřejnost myšlenku “Good night white pride,” což je heslo radikálního hnutí Antifa, které pod tímto heslem vyhrožuje názorovým oponentům.

O tom, jak ředitel festivalu Marek Dočekal vyhrožoval kapele a porušil smlouvu s ní jsme psali zde. Marek Dočekal se nechává veřejně slyšet, že například schvaluje bití lidí, kteří jsou podle něj náckové. Psali jsme zde

Nadále bylo zjištěno, že festival mezi lety 2012 a 2016 čerpal téměř 300 000 Kč z veřejného rozpočtu. Za stovky tisíc z našich daní pak festival diskriminuje kapely na základě názoru. 

Krom kapely Na Rovinu stopl festival účast i kapele Wajgl, a to již před dvěma lety. To byl festival ještě oficiální HateFree zónou. Blok dostala kapela za to, že jede její člen na Facebooku sdílel petici IVČRN proti povinným migračním kvótám. Ten rok dostal festival 90 000 od městské části z našich daní.

Psali jsme i o kapele, která byla na základě vnějšího tlaku nucena změnit manažera. Současná manažerka sdílela na soukromém profilu nevhodné příspěvky na téma migrace. Článek zde

Dočekal urážel i kapelu Hentai Corporation. Ta se provinila společným hraním s kapelou Debustrol, která v posledním albu projevila islám a migraci kritické názory. 

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.