“Nemůžete nám dělat manažerku, na Facebooku jste sdílela kritiku migrace”

“Nemůžeme pokračovat ve spoluprací s Vámi. Bylo nám sděleno, že kapela, která má xenofobního manažera, nesmí u nás hrát.” Od našeho článku o tom, jak kapela Na Rovinu byla anarchistickým ředitele Žižkovské noci označena za nacistickou, vykázána a byla porušena smlouva ze strany festivalu nám píšete s neblahými zkušenostmi s hraním v Praze. 

Nejste-li HateFree, nesmíte hrát. Kdo nemá “jediný správný názor, je neonacista a pro ty není místo,” píší muzikanti, ale i známí manažerů malých pražských kapel. Ale i větších. Kapela Debustrol je známá jako České republice již několik desítek let. Ne, že by vyprodávala velké haly, ale má stabilní základnu fanoušků. Známá je především díky svými texty proti náboženství. Až loni však zkusili písničku proti islámu a hned je některé kluby přestaly tolerovat. 

Fanoušci, tedy někteří, opěvují jejich antikřesťanské texty, je nyní v souvislosti s islámem nazývají xenofobními. Kritice křesťanství se tleská, islám se urážet nesmí. 

Teď zpět k jednomu ze vzkazů. Slíbili jsme zachování anonymity kapely i manažerky. Manažerka malé pražské kapely e muzikanty spolupracovala několik měsíců úspěšně. Kapele však začal někdo vyhrožovat, že si nezahraje. Proč? Ona manažerka sdílela obrázek z ČTD a kritizovala multikulturní podsouvání dětem na veřejnoprávní televizi. Tím se dostala do křížku s pořadateli několika pražských akcí a zřejmě i s extremisty. Bylo navíc jedno, že obsah sdílela na soukromém Facebooku. 

Pokud jste malá kapela, musíte mít asi v Praze jediný správný názor. Stejný osud za kritiku islámu potkal v Paříži kapelu Eaagles of death metal, která prožila teroristický útok. Nesměla zahrát na výroční akci. 

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.