Ředitel festivalu Žižkovská noc porušil smlouvu s kapelou a označil ji za nacistickou. Důvodem byla placka IVČRN

Ředitel festivalu Žižkovská noc, který na sobě ještě loni nesl nálepku “HateFree Zone,” Marek Dočekal svévolně a zpětně zrušil smlouvu kapele Na Rovinu. Jeden z fanoušků totiž nahlásil, že jeden ze členů kapely má u sebe viditelnou placku hnutí Islám v ČR nechceme.

Marek Dočekal se podle vlastního příspěvku vydal do hospody U Vystřelenýho oka na pražské Husitské ulici a kapelu vykázal z hospody. Členové již však měli po vystoupení a balili si věci. Dočekal tak stihl jen pohrozit, že si kapela již v Praze nikdy nikde nezahraje a ne facebookovém statusu jasně vyzval ostatní, aby kapele nedovolili nikde hrát.

“Takže až někde potkáte kapelu Na Rovinu, tak je pošlete do hajzlu. Pokud bych se dostal na místo během jejich koncertu, tak vypínáme zvuk a posíláme ihned z pódia,” napsal ředitel festivalu Dočekal ve svém statusu. Mimo kritiky se však setkal hlavně s pochopením. Místo částky ve smlouvě kapela dostala 88 Kč jako symbol toho, že jsou podle placky IVČRN náckové.

Kapela nám potvrdila, že dostala pouze 88 Kč. Ve smlouvě má však uvedenou částku 700 Kč. “Celá záležitost je v rukou právníka,” napsali nám. V kauze zřejmě nejde tak o peníze jako o hanobení jména kapely a výzvě k bojkotování jejích vystoupení. Dočekalova panická reakce je srovnatelná s reakcí na kapelu Ortel. Kapela Na Rovinu však nemá žádný politický text.

Email, kde pořadatel vzkazuje kapele, že poruší jejich smlouvu

O Marku Dočekalovi jsme u příležitosti tohoto jeho projevu vydali zvláštní článek. Naleznete ho zde.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.