Kdo je Marek Dočekal? Ředitel festivalu proti nenávisti, který schvaluje bití “nácků”

Marek Dočekal nás zaujal svým jasným postojem, kdy porušil smlouvu s kapelou Na Rovinu v rámci festivalu Žižkovská noc, kterému dělá ředitele. Festival nesl ještě loni nálepku HateFree Zone. Nyní ji nemá, ale pořád se hlásí k hnutí proti nenávisti a rasismu.

Marek Dočekal tedy na jednu stranu bojuje proti předsudkům, na druhé straně se otevřeně hlásí k tzv. Autonomnímu sociálnímu centru Klinika. Pro centrum pořádá koncerty anarchistických kapel, přestože centrum existuje zcela ilegálně a několikrát bylo prokázáno, že patří do českého anarchistického hnutí.

Na své facebookové zdi pak například schvaloval přepadení jednoho z bývalých členů kapely Orlík, který si prý od hnutí Antifa nakládačku zasloužil. Sám bubeník se však od kapely otevřeně distancoval již před 25 lety. Stejně tak se distancoval od jakéhokoliv projevu nenávisti. Marek Dočekal svůj postoj v komentářích hájí pravidlem “jednou nácek, do smrti nácek.”

Koncert, o kterém mluví, sám pomáhal pořádat. To znamená, že se otevřeně chlubí přepadením, na němž měl osobně podíl.

Vraťme se k festivalu Žižkovská noc. Sám Dočekal se chlubí tímto: “Do mainstreanu chceme důrazně propagovat myšlenku GNWP.” Pokud to nevíte, GNWP znamená “Good nicht white pride,” neboli “dobrou noc bílé hrdosti” a ve spojitosti s touto zkratkou lze vidět obrázky lidí, kteří mlátí jiné lidi. Tím se poukazuje na to, že kdo jakkoliv prokáže hrdost na to, že je bílý, bude zmlácen hnutím Antifa.

Článek o tom, jak porušil smlouvu s kapelou v rámci festivalu Žižkovská noc, najdete zde.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.