V Brně se sešli extremisté s extremisty. Média tleskají hnutí Antifa 

Na jedné straně DSSS, rasisté, kteří nyní bojují údajně proti islámu, ale ještě nedávno drželi palce Palestině v likvidaci Židů. Na straně druhé skupina lidí, jejichž němečtí kolegové bijí nepohodlné politiky (například zde). Tak vypadalo setkání v centru Brna u příležitosti 1. Máje. 

Extremisté z DSSS, jako každý rok, ale v souladu se zákonem, nahlásil svoji demonstraci i průvod. Ten, zcela nelegálně, opět zastavili levicoví extremisté z hnutí Antifa. V rámci iniciativy Brno blokuje pak ze strany Antify vznikla slovní potyčka a z této strany pak začaly létat i různé předměty. 

Přestože se Dělnické straně nedá upřít popis extremistů, jejich příznivci byli zcela klidní a bezproblémoví. Odpůrci, které média oslovují smírně “aktivisté,” naopak provokovali spor. Na Facebooku se stránka Brno blokuje chlubí, že “náckům” vytvořila ulička hanby. Sami se však chovali velmi agresivně. Reakce médií?

Pavla Kubišová z iDNES.cz informuje o “pravicových extremistech a jejich odpůrcích,” což zmínila několikrát ve svém článku. Ale mezi demonstranty v Brně žádní pravicoví extremisté nebyli. Byly tam dva ultralevicové tábory. DSSS má vazby na neonacistické skupiny. Jak jsme psali zde, nacisté byli politicky čistě levicoví. Server lidovky.cz píše o příznivcích krajní pravice a jejich odpůrcích. 

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.