Zrušme prezidenta! Ke Krausovi přišli odpůrci demokracie a obhajovali demokracii

Že kauza (ne)vyznamenání doroste do tak obludných rozměrů, čekali asi jen ti, kteří toho chtěli docílit. V úplně rychlosti si tuto kauzu shrňme.

Brady měl být na seznamu pro vyznamenání T.G.Masaryka a oceněn měl být 28.10. Jenže přestože to bylo nutné, ambasáda Kanady nedostala informaci o tom, že by měl být vyznamenán. Písemně dostal navrhovatel, Bradyho synovec, jen oznámení, že se jeho návrhem bude prezident zabývat. A svědci, kteří měli dosvědčit, že došlo k vydírání ministra Hermana ohledně setkání s Dalajlámou, jeje nedosvědčili. Obžaloba se zhroutila. Ale pokračuje.

Dostali jsme se až do pořadu Show Jana Krause. A tam byly k slyšení hodně zajímavé věci a k vidění hodně zajímaví lidé.

Tak například o Číně coby zemi, kde neexistuje vztah k lidským právům, mluvila Fišerová, ředitelka Helsinského výboru, která chce nechat vyhodit státního úředníka za to, že si sedl vedle Lhoťana k jednomu stolu. Psali jsme zde. Saúdskou Arábii ohledně lidských práv nezmínila. To je spojenec jejích sponzorů.

Další host zmínil možnost zrušení úřadu prezidenta. “Nejsem si jistý, zda tu pozici umíme,” řekl. Jen třetina hostů letmo zatleskala postesku, že na Hradě jsme mohli mít Knížete, rovněž spojence Saúdú a muže, který neustále usíná a povedlo se mu to i u jednoho stolu s Dalajlámou.

Promluvil i muzikant Kocáb, který však loni v ČT na sebe upozornil tím, jak se v přímém přenosu podřizoval migrantům.

kocab

Celý úvod nebyl přáním k demokracii, ale hlavně snaho o sesazení Zemana z jeho pozice prezidenta. Nedivíme se, že se tohoto úvodu Prima lekla natolik, že jej napoprvé nepustila.