Voliči Clinton mají velký problém respektovat příznivce Trumpa, ukázal průzkum

Čerstvý průzkum The Pew Research Center ukazuje, že voliči Hillary Clinton mají daleko větší potíže s respektem vůči příznivcům Trumpa, než je tomu naopak. Průzkumu se zúčastnilo 2 853 lidí.

clinton-priznivci

Největší problém s respektem k člověku s jiným názorem na to, koho zvolit za amerického prezidenta, mají běloši s tím, že ženy jsou na tom o pár procent hůře než muži. Průzkum ukázal, že voliče Trumpa většinou nerespektuje přes 60% dotázaných ve všech kategoriích.

Naopak respekt k voličům demokratické kandidátky Hillary Clinton prokázalo 69% mladých do 23 let. Rozdíl celkového poměru respektujících a nerespektujících je v obou táborech poměrně značný. Voliči Clintonové mají ve svých řadách 60% lidí, kteří mají problém, či nejsou schopni respektovat lidi s opačným názorem. U Trumpa je to 40%.

Napadnutí vozíčkářky, rozbití hvězdy z Chodníku slávy, bitky na mítincích, škatulkování z úst Clintonové…

Důkazů o nerespektování oponentů prokázala i samotná Hillary Clintonová, která řekla, že polovinu příznivců Trumpa lze zařadit do kategorie ubožáků. Psali jsme zde.

Aktivisté si také utahovali z hvězdy Donalda Trumpa na Chodníku slávy v Hollywoodu, až jeden z nich krumpáčem hvězdu zcela zničil. Psali jsme zde. Na tom samém místě, akorát o chvíli později zaútočili příznivci Hillary Clinton na ženu bez domova tmavé pleti, nadávali jí, shodili opakovaně na zem a rozházeli její věci za to, že nahlas vyjádřila podporu Trumpovi.

Při jejím napadání a rozhazování jejích věcí na ní křičeli, že je plná nenávisti, zatímco po jejich zákroku ona ležela na zemi. Video níže: