Smrt Roma v Žatci: Stížnost na policii byla smetena ze stolu

Státní zástupkyně v Ústí nad Labem Andrea Janáková odmítla všechny body stížnosti na policii ze strany Romů a neziskovek. Mělo se jednat o pochybení při vyšetřování kauzy mrtvého Roma v žatecké pizzerii.

“Policejním orgánem bylo po zahájení úkonů trestního řízení podle § 158 odst. 3 trestního řádu provedeno velice rozsáhlé dokazování a je třeba konstatovat, že byl zjištěn skutkový stav věci, o němž nejsou důvodné pochybnosti, a to v rozsahu nezbytném pro vydání rozhodnutí. Rozhodně se nelze ztotožnit s Vámi uváděnými skutečnostmi, že by ze strany policejního orgánu docházelo při opatřování důkazů k neodůvodněným prodlevám,” píše ve sdělení státní zástupkyně Janáková.

Aktivisté a rodina mrtvého si stěžovali, že mladík zemřel po nepřiměřeném zákroku policie. Romský mladý muž přitom zemřel na selhání organismu, což potvrdila i pitva. Celá záležitost se pak obrátila.

ROZBOR: Romea.cz tvrdí, že je o Romech. Polovina článků se jich však netýká

Při pietě za mrtvého Romové křičeli rasistická hesla. Nadávali na policii a křičeli “mr**y český”, dále vyhrožovali podpálením pizzerie. Vše natočila kamera serveru Romea.cz, který však do sestřihu tyto nadávky neuvedl. Video s článkem zde.

Vše vyústilo ve dvojí trest pro nenávistné Romy. Jeden z nich byl nejaktivnějším demonstrantem při pietě a dostal osm měsíců. Druhý na internetu vyhrožoval obsluze pizzerie vraždou. O obou případech píšeme zde.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.