Romea.cz tvrdí, že je o Romech. Téměř polovina článků se však Romů vůbec netýká

Server Romea.cz působí na webu již od roku 2003. Poslední dobou pozorujeme na Stop-multikulti.cz klesající zájem serveru o Romy jako takové. Potvrdila nám to rychlá analýza za dosavadní průběh letošního roku. Čistě romských článků je jen něco přes třetinu.

Romea.cz sama o sobě píše: “Zpravodajský server Romea.cz, jenž přináší informace o dění ze světa Romů, je v současné době nejnavštěvovanějším romským serverem. Prostřednictvím internetu informujeme o veškerém dění týkající se Romů a na rozdíl od klasických zpravodajských serverů se snažíme dát co nejvíce prostoru samotným Romům.”

Jak jsme však zjistili, jen 37% jejich článků od začátku letošního roku se týká pouze Romů. Dalších 22% článků se tématu serveru Romů týká jen částečně. Téměř polovina, tedy 41% obsahu od začátku roku, se Romů vůbec netýká.Proti Trumpovi

Další zajímavou skutečností je, že 18 článků se velmi úzce týká Trumpa. V nadpise má Romea.cz amerického prezidenta od začátku roku šestnáctkrát. To je téměř každý dvanáctý článek.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.