“Fake záchrana” dobrovolníků ze Sýrie: Proč to udělali?

Ke konci loňského roku se stal “nechvalným” hitem kousek tzv. Bílých přileb. Jedná se o dobrovolníky, kteří zachraňují oběti bombardování v Sýrii – válečné zóně. Z trosek zachránili tisíce lidí. V listopadu 2016 vyšlo na internet toto video:

Video sklidilo ohromnou palbu kritiky a hlavně podpořilo mnoho spikleneckých teorií. Bíle přilby jsou od té doby pro některé podvod jako celek. Pro naprosto zaryté lidi je to důkaz, že podvod je celá válka v Sýrii. Co se tedy stalo?

Jednalo se o tzv. Manequin Challenge, která byla na přelomu roku velice populární, hlavně tedy mimo Česko, spíše v USA. Lidé, ale například i basketbalová aréna, se natáčeli v nehybné poloze, jako kdyby se jednalo o momentku. V té době vznikaly zcela originální kousky.

Výzvu přijaly i Bílé přilby. Video však nemělo být zveřejněno. “Vedoucí” dobrovolníků totiž považovali video za nevhodné a tak vyšlo “neoficiálně” a bez vědomí dobrovolnické organizace. Ta se za zveřejnění videa navíc omluvila.

Článek píšeme, protože nás lidé bombardují zprávami s tímto videem a jsou přímo šokovaní faktem, že Bíle přilby jsou podvod. Nejsou. Jen se několik z nich rozhodlo natočit video, které v dané situaci není příliš zábavné. Ne vždy musíme za každou cenu věřit všemu a všem. I my sami občas uvedeme informace chybně.

Pravda je, že Bílé helmy zachránily spoustu životů a dobrovolně nasazují život v troskách budov ve válce Asada s muslimskými extremisty, ať už s méně vražednými “rebely”, kteří jsou nepochopitelně označováni za umírněné, nebo s Islámským státem.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně a pomoct tak jeho šíření mezi lidi.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.