Hořící auta, zranění lidé. Ve Švédsku vrcholí protesty migrantů a levicových extremistů

30 lidí zaútočilo již v pondělí na policii kameny. Stalo se tak několik hodin poté, co premiér Švédska osočil Donalda Trumpa. “Nevím, co hulí,” obul se do prezidenta USA, který o víkendu zmínil Švédsko jako špatný příklad multikulturního soužití.

“Podívejte se, co se stalo včera ve Švédsku,” řekl. Švédové údajně o ničem nevěděli. Větší útok se ten den stal v Pákistánu. Jako kdyby však Trump uměl předpovídat. V ulicích hlavního města Švédska najednou vzrostly nepokoje, které se rozšířily do všech měst poté, co policie navštívila jedno z přistěhovaleckých čtvrtí a zatkli několik lidí v souvislosti s drogami.V ulicích švédských měst hoří auta a několik příslušníků již muselo vyhledat lékařské ošetření. Podle Express.co.uk nebyl ještě v úterý v souvislosti s nepokoji nikdo zatčen. Deset migrantů například napadlo novináře, zbili ho a ukradli mu fotoaparát.

Čtvrť Rinkeby, ve které nepokoje začaly, se počítá mezi tzv. no go zóny. Policie tam bez patřičné ochrany odmítá vstupovat, ve čtvrti Rinkeby a třeba i v Tensty žijí hlavně přistěhovalci a s nimi do města přišla nezaměstnanost a kriminalita. Demonstrace využili i levicoví extremisté, kteří nyní v ulicích “bojují” na straně imigrantů.

Na problémy upozorňuje švédský zkušený policista

První velké pochybnosti o stabilitě Švédska v tomto roce uveřejnil policista Peter Springare, který na svém facebookovém profilu před několika týdny zveřejnil skutečnosti o kriminálních případech, které vyšetřuje. Vysloužil si desítky tisíc sdílení a podpůrnou skupinu, která má nyní přes 200 000 členů z celého světa. Psali jsme zde.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.