Adriana M. loni spálila fotografii Andreje Kisky. Vazba za spálení koránu vzbuzuje podezření ze msty

Poté, co na Slovensku vznikla speciální jednotka policie, která kontroluje xenofobii a podporování terorismu na sociálních sítích, byla první zatčenou osobou, která si prošla speciální rychlosoudem pro extremisty, Adriana Meleková, která pomočila a spálila korán.

Její aktivita na sociálních sítích však ukazuje, že by její proces, jenž byl vyvolán uměle více než dva měsíce po vzniku inkriminovaného videa, mohl být osobní mstou slovenského prezidenta Kisky. 8 dní po natočení videa s pálením koránu dala na Facebook video s pálením fotografie Andreje Kisky.Čtěte také: Slovensko proti extremismu: Domnělost jako trestný čin, cenzura a výzvy k nahlašování
 

Slovenka se do médií s videem, kde pálí korán, dostala 12.2. Video natočila loni 16.12. Video s pálením fotografie Kisky sdílela na Štědrý den 24.12. Proces, který započal vtrhnutím zásahové jednotky, která jindy zatýká například drogové gangy, se k soudu dostal 17.2., od té doby sedí ve vazbě.

Někteří kritici se domnívají, že proces s Adrianou M. může být motivován osobní mstou Andreje Kisky za spálení jeho fotografie. Sám totiž mimo jiné jmenuje soudce Nejvyššího soudu.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.