Vyvolal protest proti multikulturní výchově, zastupitelka mu pohrozila sociálkou

Případ nenápadné propagace multikulturního názoru na brněnské základní škole Heyrovského neskončil. Projekt EDISON, v jehož rámci byly děti podle iniciátora protestu Charouse vedeny k jednomu správnému názoru, má zastánce, který by se nebál odpůrce nahlašovat na úřady. Učitelka ze školy a zároveň zastupitelka mu pak pohrozila sociálkou, píší Parlamentní listy.

Redakce PL zjistila, že při jednání o prodeji bytového domu v Píškově ulici byl zmíněn i případ bojkotu projektu EDISON ze strany jednoho z rodičů dětí ZŠ Heyrovského. Eva Barovjanová, zastupitelka i učitelka ze zmíněné školy jej spojila s extremismem a řekla, že by jej nahlásila na Orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD), neboli sociálku.

Poté, co redakce PL dala Charousovi vědět o slovech paní Barovjanové, ještě jednou celou kauzu okomentoval: „Jestli mě sluch neklame, tak na mě paní zastupitelka posílá sociálku. A co bude dál, paní Barovjanová? Co když budu nadále zlobit a zachovám si svůj názor a budu ho říkat veřejně, pošlete na mě policii, ať mě zatkne a posadí mě do chládku?“

Charous dále uvedl, že s EDISONem nesouhlasí další rodiče, ale ze strach se odmítají vyjádřit veřejně: „Většina rodičů má pochopitelně obavy, aby se veřejně projevený nesouhlas negativně neprojevil na jejich dětech, mluvil jsem s nimi. Navzdory strachu mnoha rodičů však nejsem jediný, jehož děti chodí do školy Heyrovského, kdo si na projekt u školy stěžoval. Je nás více a já doufám, že až se lidí dozví, o co zde doopravdy běží, že se přidají.“

Projekt EDISON iniciovala česká odnož neziskové organizace AIESEC, která působí ve více než stovce zemí světa a finančně ji podporuje mimo jiné americký miliardář maďarského původu George Soros. Jak redakce serveru ParlamentníListy.cz zjistila, Soros má pro AIESEC skutečně slabost. „AIESEC vytváří světoobčany, kteří snad pochopí a budou praktikovat hodnoty otevřené společnosti,“ prohlásil kdysi Soros.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.