France24: Podvody při tureckém referendu

Server France24 posbíral na internetu videa a výpovědi dokazující, že při tureckém referendu o navýšení pravomocí prezidenta Erdogana docházelo k jednoznačným machinacím. Není jednoznačně dokazatelné, že všechny podvody jsou ve prospěch prezidenta Turecka, ale několik případů na to jasně ukazuje.

První případ ukazuje dva muže, kteří vyjdou zpoza plenty s více platnými hlasy. Podle všeho minimálně se čtyřmi. Navíc fakt, že dva lidé stojí na místě, kde podle tureckých zákonů má stát jeden člověk a bez cizí pomoci vyplnit hlasovací lístek, je na pováženou. Podle všeho se to stalo ve městě Catbasi na východě Turecka.

V okrese, kde se město Catbasi nachází, vyhrála změna ústavy poměrem 60×40%

Čtěte také: Referendum Turků ukázalo, že v EU jsou radikálnější než doma

Čtěte také: Hrozba pro Evropu: Turci volili o moci Erdogana

Druhé video je z auta. Žena zde vyplní hlasovací lístek a sama jej nehodí do urny. Toto samo o sobě není platným hlasováním. Budete se divit, ale podle France24 ani v Turecku takový hlas nesmí správně platit. Video bylo natočeno v obci Sordun v centrální části země.

V Sorgunu pro změnu ústavy podle údajů hlasovalo přes 80% voličů

V následující situaci vidíte, jak probíhaly volby. Každý volič dostal lístek. Na jedné straně měl možnost “ano” a na druhé straně “ne” s tím, že orazítkoval jednu možnost a takto orazítkovaný lístek vložil později do urny. O to divnější je, že ve videu, které bylo natočeno ve městě Eyyübiye, jeden člověk razítkuje pět lístků se souhlasem se změnou ústavy.

V okrese Şanlıurfa, kde se nachází Eyyübiye, vyhrála změna ústavy v poměru 82:18%

Opozice nyní kritizuje celé referendum a žádá přepočítání platných hlasů. Už tak bylo nalezeno kolem milionu hlasů neplatných.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.