Hrozba pro Evropu: Turci volili o moci Erdogana 

Turci dnes rozhodli o největší politické změně v novodobé historii Turecka, která znamená totalitní moc v rukou současného prezidenta až do roku 2019. Erdogan dnes v projevu označil EU útočnými výrazy. 

Erdoganova diktatura mohla prošla 51 ku 49. Již nyní vycházejí na povrch spekulace jak o podvádění při volbách, tak o tom, že loňský vojenský puč, jenž zahájil debaty o posílení Erdoganovy moci, byl činem pod falešnou vlajkou přímo v jeho režii. 

Co Evropu čeká, když se Erdogan proměnil v absolutního vládce Turecka? Začneme těmi závažnými body. EU má těsně za hranicemi teokratické státní zřízení, které unií doslova opovrhuje. Erdogan řekl, že ihned po kladném výsledku referenda roztrhá dohodu o uprchlících a tak se do Evropy teoreticky povalí migrační vlna srovnatelná s tou předloňskou. 

Erdogan v projevu při zahájení referenda označil EU za islamofobní, a to i přes cenzuru tisku a sociálních sítí, která je vůči kritice islámu velmi přísná. Dále řekl, že je nemocná a nacistická. Dokážete si představit, jak by politici reagovali, kdyby to řekl nějaký pravicový politik. Co se Erdogana týče, politologové v televizi uklidňují, že to říká jen tak a po referendu se uklidní. 

Další vážnou věci je jeho nenávist proti Kurdům. Sám obchodoval s ISIS, když bojoval proti nim. Ke kurdské jednotce YPG nepustil přes své hranice ani humanitární pomoc. Jako v roce 1915 hrozí jejich vyhlazování. S tím souvisí i to, že Erdogan se cítí být urážen, jakmile někdo zmíní genocidu Arménů právě z roku 1915. Ta si vyžádala milion a půl mrtvých, z toho mnoho žen a dětí. Genocidu Erdogan jednoznačně popírá. 

Podporuje islamizaci evropských zemí. Mešity označil za islámská kasárna, v projevu v Německu mluvil o tamních Turcích jako o těch, kteří pomohou Německo dobýt. Stejný přístup lze očekává kdekoliv, kde se Turci začnou ve velkém ukazovat. 

Nejnebezpečnější však je fakt, že v tom všem jej nikdo nebude moci ovládat. Nikdo ho do roku 2029 nezastaví. Možná až další převrat. Nebo válka. Ta ale může ohrozit nás všechny. Vždyť je to jen o pár stovek kilometrů dal než do Chorvatska… 

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.