Ilegální migranti se vrací do Calais, lákají je neziskovky

Ještě v říjnu loňského roku odstěhovala Francie přes 6 000 převážně ilegálně pobývajících migrantů z tábora v Calais, kde ničili život místním a ohrožovali řidiče kamionů. Tábor Francouzi zničili a obyvatele přestěhovali do čtyř stovek míst po celé zemi. Nyní se však vrací zpět. Psali jsme zde. Daily Mail pak odhalil, že je lákají neziskové organizace a na místě jim rozdávají jídlo a oblečení.

Migranti pod odstěhování do 400 táborů po zemi dostali i možnost ve Francii žádat o azyl. Ne všichni však na oficiální stěhování kývli. Přesunuli se bez vědomí úřadů po pobřežních oblastech. Založen byl například tábor v Dunkerku, 50 kilometrů od Calais, kde se dokonce nedávno střetli Afghánci s Kurdy. Po bitce zůstalo několik pobodaných a 600 lidí je nezvěstných, Rozutekli se.

Starostka Calais zakázala neziskovkám pomoc migrantům. Zákaz zrušil soud

Místní správa napočítala 400 migrantů v Calais a okolí, kteří ještě nedávno na místě nebyli. Spí ve křoví, lesích, na náměstích, na nádraží. Mnozí to do areálu bývalé džungle mají coby kamenem dohodil. Neziskové organziace se na místo sjely a dobrovolnící začali ihned migrantům rozdávat jídlo a textil zdarma. Starostka Calais Natacha Bourchart se pokusila těmto podpůrným akcím zabránit.

Minulý měsíc, starosta Natacha Bouchart pokusil zakázat ‚pravidelné a trvalé‘ distribuci jídel migrantům.  Řekla, že je ohrožen mír místních lidí, ale byl zrušen postavených soudců

Zkusila narychlo vyhlásit dekret, který zakazoval pravidelnou a trvalou pomoc migrantům, dle jejích slov v zájmu zachování míru mezi místními. Neziskovky však dekret poslaly k soudu, který jej zrušil. Nepřekvapí vás, že soud v Lille shledal zákaz jako porušující důstojnost a lidská práva migrantů. Neziskovky tak vyhrály a mohou dál migranty aktivně podporovat a lákat je do míst, odkud je Francouzi vyháněli několik let.

Když se Jungle tábor byl na svém vrcholu, 200 migrantů týden byly podařilo dosáhnout Británii pašovali sebe přes přístavu Calais.  Na snímku skupina migrantů nesoucích nové spací pytle od charit

Šéf respektované neziskovky L’Auberge des Migranti Christian Salome řekl, že v Calais jsou momentálně asi čtyři stovky migrantů. “Mnoho z nich spí nedaleko bývalé džungle. Rozdáváme jim spací pytle, jídlo a pereme jim prádlo. Po dvou až třech nocích jim sebereme staré spací pytle, protože jsou vlhké a špinavé, a dáme jim nové,” chlubil se reportérovi.

Od 6. do 20. března, jak se pracovníci charity chlubí, rozdali 1 900 položek ze skladu nedaleko bývalé džungle, na kterém vysí velké plakát se slovy: “Vítejte, je milé, že jste tady.” Neziskovka tak přímo láká migranty zpět do Calais.

Krmit migranty jednou denně, řekl soud. Neziskovky to ignorují

Migranti stále lezou do kamionů

Reportér pak uvádí, že osobně viděl migranty, kteří se v noci na parkovištích pokoušejí dostat do kamionů směřujících na Velkou Británii. Vždy pak volala na řidiče a varoval je. Migranti pak prchali zpět do křoví a lesů. Jeden z řidičů se svěřil, že problém po zničení tábora nezmizel, migranti se mu do kamionu dobývají dál.
Řidič jménem Petr se svěřil, že na migranty občas zafunguje lest. když jim tvrdí, že jede do Marseille. Ne však vždy. Navíc, při jednom z pokusů zastavit migranty v nastupování do kamionů začali Eritrejci házet kameny přímo po reportérovi. Vinil jej, že jim zkazil cestu. Cestu, která je ilegální a kterou přímo podporují humanitární neziskové organizace…
____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.