Dva nizozemští kritici islámu minulosti. Jednoho zavraždil muslim, druhého multikulturalista

Dva dny se do nizozemské historie zapsaly černým písmem a znamenaly značné ohrožení svobody kritizovat islám. Současný politicky nejúspěšnější antiislámský politik v Nizozemí Geert Wilders si následky těchto dvou dní nese dodnes.

6.5.2002 a 2.11.2004 – dvě data, která nikdo nepřipomíná. Prostě se to nehodí…

Tak je připomenu já. První z těchto dnů znamená vraždu Pima Fortuyna, politika, kterého zavraždil multikulturní fanatik Volkert van der Graaf. Sám tvrdil, že politika zavraždil, aby ochránil muslimy. Pim Fortuyn byl v roce 2012, tedy deset let po své smrti na webu Českého rozhlasu označen za radikála, přestože k tomu nemá legitimní důkazy. To se to kope do dávno mrtvých…

Pim Fortuyn však splňoval mnoho kritérií, proč by jej, kdyby islám nekritizoval, milovali i dnešní liberálové. Byl gay, jeho politická agenda obsahovala liberalismus, ochranu práv žen a LGBT komunity. Zavést také chtěl prvky přímé demokracie a chtěl uvolnit svobodu kritice, zvláště pak kritice multikulturalismu a islámu. Za to by jej už dnešní multikulturalisté rádi neměli. Po jeho vraždě se politika Nizozemí otřásla v základech.

Fortuynova strana se dostala do vlády a strany napříč celým politickým spektrem si převzaly velkou část Fortuynovy politické agendy, která má vlastní název – Fortuynismus. V roce 2004 si Nizozemci odhlasovali Pima Fortuyna jako největšího Nizozemce v nizozemském ekvivalentu televizní ankety BBC – 100 greatest Britons. Podle ankety jej Nizozemci vnímají jako největší osobnost země všech dob. Vraha tohoto hrdiny propustili v roce 2014, seděl 11 let. Pro mnohé Nizozemce málo. Ti již v roce 2012 peticí s desítkami tisíc podpisů protestovali proti jeho možnému propuštění.

Theo Van Gogh: “Vesnického idiota přeci nikdo nezabije…”

Druhé datum patří známému režisérovi Theo Van Goghovi. Van Gogh měl ve svém rodokmenu velmi slavné jméno. Bratr jeho pradědečka byl proslulý malíř Vincent Van Gogh.

V roce 2004 adaptoval scénář nizozemské političky somálského původu Ayaan Hirsi Ali a natočil krátký film Submission. Ve Filmu vyprávějí ženy o tvrdém útisku v muslimských komunitách. Ve filmu jsou na jejich polonahá těla umělecky promítány verše z Koránu, které jsou věnovány nadřazenosti mužů nad ženami v islámu.

Film je v angličtině na YouTube. Pustit si ho můžete zde. Pro angličtináře doporučujeme. Je velmi silný!

Po uvedení filmu dostávali oba dva, jak Ayaan Hirsi Ali, tak Theo Van Gogh, dopisy s hrozbami smrtí od muslimů. Theo Van Gogh však hrozby bral na lehkou váhu. “Přeci nikdo nezabije vesnického idiota,” zažertoval. Nakonec jej chladnokrevně a brutálně jej popravil muslim původem z Maroka, Mohammed Bouyeri. Počkal si na něj na jeho cestě do práce, kterou jezdíval na kole. Nejdřív do něj osmkrát vystřelil, pak jej ještě pobodal a pořezal v horní části těla. Vražda byla svou brutalitou o to více šokující. Navíc necelé dva roky po smrti slavného Fortuyna, jenž také obětoval život za své nekorektní názory.

Vraha režiséra Gogha nakonec dopadli a od roku 2005 sedí ve vězení. Byl odsouzen na doživotí. K tak vysokému a jistě zaslouženému trestu mu “pomohla” jeho neskutečná brutalita. Čin byl zřejmě vykonán v silném záchvatu nenávisti. I tak muslimové umí trestat kritiku islámu. A jak dopadla Ayaan Hirsi Ali? Naštěstí ta své názory přežila.

A to označila proroka Mohameda otevřeně za vraha a pedofila. Sama se narodila v Somálsku a žila v prostředí muslimů, takže ví moc dobře, o čem mluví. Nyní žije v USA, věnuje se pravicové politice a co se o ní běžně neříká, je do jisté míry feministka. Není to však individuum, které by běhalo polonahé po náměstí a protestovalo proti kritikům islámu.

Sama kritizuje hlavně islám, proto se o ní nepíše. Bere jej jako ideologii, která odebírá práva ženám a řadí je na nižší stupeň života. Od roku 2003 byla poslankyní v dolní komoře parlamentu Nizozemí. Do USA se přesunula v roce 2012. Byla označena za 46. nejvlivnějšího intelektuála na světě časopisem Foreign Policy. Napsala několik knih. Některé z nich jsou přeložené do češtiny:

Rebelka: odvrácená strana islámu
Kacířka: proč islám právě teď potřebuje reformaci
Z područí islámu: otázka integrace muslimů do západní společnosti

A poznámka. Nyní je ateistka.

Wilderse ohrožoval člen ochranky dodaný státem

Následky těchto vražd a nenávisti k jiným názorům si nese, jak jsem již psal výše, Geert Wilders, vůdce druhé nejsilnější parlamentní strany v Nizozemí. To jeho musí na každé setkání s občany doprovázet po zuby ozbrojená eskorta. Nizozemí si však pravé potíže s islámem vůbec nepřipouští. Wilders chtěl například navštívit bruselskou čtvrť Moelbeek, kde muslimové ukrývali například útočníka z Paříže a kde bývají protiteroristické razie na denním pořádku, ale nebylo mu to umožněno.

Čtěte také: Geert Wilders musel přerušit kampaň, byl v ohrožení muslimskými extremisty

Jak se můžete dočíst v odkazu výše, Wilders též čelil ohrožení. Při poslední kampani v únoru 2017 byl odhalen špeh v jeho ochrance, kterou mu zajišťuje stát. Špeh byl napojen na islámské radikály. Wilders tak musel přerušit kampaň…

A já se ptám. Musíme čekat, až se i zde budou vraždit nekorektně hovořící lidé? Nezapomenu připomenout, že v Německu již Antifa řádí velmi násilně. Radního za AfD udeřili tyčí a jeho manželku také. Tohle již prostě přestává být sranda. Oběti, které tito dva zavraždění lidé přinesli, by neměly přijít vniveč. Bojujme proti islámu a za právo jej drsně kritizovat! Pasivní tleskání, sdílení a komentování již tolik nepomůže. Pokud chcete jakkoliv aktivně pomoci třeba našemu webu, napište nám.

[email protected]
[email protected]
FB.com/OPMultikulti
FB.com/SkutecneNekorektne
Náš YouTube kanál

____________________________________________________

Odebírejte náš YouTube kanál! 

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní.