Geert Wilders je v ohrožení muslimskými extremisty. Musel přerušit předvolební kampaň.

Hlava Strany pro svobodu v Nizozemí musel minimálně dočasně přerušit předvolební kampaň. Důvodem je ohrožení islamistou pracujícím v řadách jeho vlastní ochranky. Policie mu doporučila přerušit kampaň necelý měsíc před volbami.

O přerušení předvolební kampaně píše Breitbart nebo Independent. Policie zatkla a následně na kauci propustila Nizozemce původem z Maroka. Zatčený Faris K. je podezřelý z úniku informací. Pracoval jako člen ochranky Wilderse, která je provozována státní policií pro ochranu vysoce postavených vládních úředníků.

Čtěte také: Wildersova antiislámská reklama ještě ani nebyla spuštěna, přesto získává veliký ohlas

Až do té doby, než dojde k prošetření události, policie doporučila politikovi, který dlouhodobě vystupuje proti migraci a islámu, aby přerušil kampaň a Wilders uposlechl. V minulosti již byl pod non-stop ochranou kvůli hrozbám od muslimských extremistů.
Jak zjistila média, zatčený Faris K. byl v podezření z úniku informací již v minulosti a jeho bratr Mohammed K. byl vyhozen z policie již v roce 2007. Zároveň byl Mohammed vyšetřován pro znásilnění. Wilders označil službu státní policie za velmi znepokojivou. “Pokud mám slepě důvěřovat ochrance DBB, která není schopná mě ochránit, nemohu dále fungovat. To je nepřijatelné,” napsal Wilders v prohlášení na Twitteru.

Vraždy nizozemských kritiků islámu z minulosti

Nizozemí nechce nic podcenit. Země již zažila vraždu vysokého antiislámského politika. Pima Fortuyna, kterého zavraždil zastánce muslimů v roce 2002 a který je nyní již na svobodě, dodnes označují některá hyenistická média za populistu. Theo van Gogh, nizozemský filmař a též kritik islámu, byl zavražděn muslimem v roce 2004. Muslim jej podřízl za film Podvolení, jenž pojednával o špatném postavení muslimek v islámské společnosti.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.