Vyklízení Calais postihlo Paříž. 3000 migrantů obsadily Avenue de Flandre

Tři tisícovky migrantů, kteří v Calais okupovali tamní dálnici, se po vyklizení ilegální džungle vydali do Paříže, kde za podpory tamních humanistů opětovně obsadili Avenue de Flandre.

Migranti uprchli z tábora v Calais ještě předtím, než se do něj vydaly pořádkové jednotky, které jej evakuovaly a tamní, většinou ilegální, obyvatele přestěhovali do jiných míst po celé Francii. Dav tří tisíc z nich se přesunul do hlavní třídy francouzského hlavního města, kde rozložil své stany a ulici okupuje.

Je to další komplikace ve francouzském hlavním městě a zároveň to není jediný případ, kdy tento bulvár obsadili migranti. V září jsme psali o tom, že ulici zaplnili Afričané, a to v rámci demonstrace za lepší podmínky ubytování. Byly vystěhování policií, která nyní protestuje po celé Francii za lepší vybavení a legislativní změny.

VIDEO: “Africký slum” V Paříži. Víte, z jaké ulice je?

Místní se obávají dvou věcí. Buď bude trvat dlouho, než se podaří ilegály z bulváru podruhé vyhnat, nebo se tito vrátí do Calais, a to i za pomocí neziskových organizací. Od prvního dne na bulváru operuje Adra a nabízí morální podporu a jídlo.

Na bulváru Avenue de Flandre zatím migranti nedělají potíže, obavy místních však tento fakt zatím neuklidnil a ti žádají co nejrychlejší vyklizení ulice. Systém Francie nyní velmi ostře kritizuje samotná policie, která s hasiči vyšla do ulic.

ON LINE: Protesty policie ve Francii po přestávce pokračují. Další demonstrace bude ve čtvrtek