VIDEO: “Africký slum” V Paříži. Víte, z jaké ulice je?

Až budete někomu pouštět video natočené skrytou kamerou, které ukazuje, jak pařížské ulice okupují migranti, kteří minimálně z jedné z nich udělali jakýsi slum, kde na krabicích, starých matracích a lavičkách v podstatě bydlí, možná vám to ani nebudou věřit. Sami jsme nemohli uvěřit. Takový skandál by přece oblétl svět. Takové záběry, kdyby byly pravdivé, znamenaly by velký skandál, o který by se média určitě zajímala. A tak jsme se rozhodli hledat.

Podle obchodů na záběrech jsme nalezli až šokující věc. Video nejen, že skutečně pochází z Paříže, pochází dokonce z Avenue de Flandre. Pro ty, kteří nechápou, ulice se nachází v centru hlavního města Francie! Ve videu, v čase 2:03 jsme objevili první skutečně zřejmý a celý nápis podniku, od kterého jsme se při hledání mohli odrazit. Jedná se o Piercing Stalingrad a skutečně na jiném místě než v centru Paříže není. Dle bližšího zkoumání se potvrdilo, že se skutečně jedná o Avenue de Flandre.

Za pomoci aktivistů z neziskové organizace CPSE se tu na protest za právo na pobyt, neboli za právo na legalizaci jejich ilegálního pobytu ve Francii. Na místě jich jsou až 2 000, policie se marně pokouší slum zlikvidovat, jsou pod tlakem bojovníků za lidská práva a to jim znemožňuje tvrdší fyzický zákrok.

Avenue de Flandre

Zahrádka u Avenue de Flandre

Pamatujte si, že ačkoli něco zní neuvěřitelně a považovali byste za skandál, kdyby to byla pravda a média to nezveřejnila, neznamená, že to tak není. Média, v závislosti na velkých agenturách, vlivu různých zdrojů finančních toků do nich a v závislosti na politickém tlaku, skutečně tají i tak výrazné události, jako je “africký slum” v centru Paříže. Město lásky? Ještě pořád?