Vláda chce uvolnit podmínky pro vstup cizí armády na své území. Kritici svolali demonstraci

Ministr obrany Stropnický a poslankyně Černochová z ODS navrhují zrušit současné omezení pobytu cizích vojsk na našem území. Nižší opatření mají podle návrhu platit při plnění mezinárodních závazků o společné obraně, na záchranných pracích při živelných pohromách, nebo při průmyslových či ekologických haváriích.

V případě vysílání ozbrojených sil České republiky mimo území České republiky též navrhují zrušit ustanovení o účasti na mírových operacích podle rozhodnutí mezinárodní organizace, jíž je Česká republika členem, a to se souhlasem přijímajícího  státu.

Kritici z iniciativy Ne základnám se tak rozhodli svolat nesouhlasnou demonstraci na středu, 15.3.2017 od 17:00 na pražském Klárově.

Demonstrace na tento den připadá symbolicky jako připomenutí průběhu okupace Československa nacistickým Německem.
Kritikům především vadí, že Stropnický s Černochovou též požadují změnu článku 43 české Ústavy, který nyní zní takto: “Vláda rozhoduje o pobytu ozbrojených sil jiných států na území České republiky a o vyslání ozbrojených sil České republiky mimo území České republiky a to nejdéle na 60 dní.”

 

Vláda navíc o svém rozhodnutí informuje Parlament “bez zbytečného odkladu”, přičemž doposud byla povinna Parlament informovat “neprodleně.” Zní to jako hra se slovy, ale doposud je praxí, že vláda informovala Parlament vždy minimálně až po měsíci.

 

Iniciativa Ne základnám je přesvědčena, že: “pravý důvod je, legalizovat naplnění stovky ulit umístěných na území České republiky municí včetně umožnění pobytu cizích ozbrojených sil a to před zahájením válečné agrese.”

Media se navíc snaží neupozorňovat na skutečnost, že v České republice již existuje Mnohonárodní centrum pro koordinaci logistiky (MLCC – Multinational Logistics Coordination Centre), které vzniklo v Praze v kasárnách na Pohořelci.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.