V Kanadě prošel návrh “M-103”. Cílí proti rasismu a islamofobii

Zatímco po útocích islamistů Kanada nikdy nespustila žádná zákonná opatření, po útoku na mešitu v Quebecu ihned zahájila opatření proti “rasismu, strachu a nenávisti, zejména proti náboženské diskriminaci, včetně islamofobie.”

Takzvaný návrh M-103 žádá vládu, aby učinila konkrétní opatření k “potlačení veřejné atmosféry strachu a nenávisti.” Návrh sice není závazný, vláda však deklarovala “nulovou toleranci vůči islamofobii.”

Kritici tvrdí, že opatření vlády potlačuje svobodu projevu a zakazuje kritiku islámu. V průzkumech navíc mezi voliči jasně převládá názor, že by návrh M-103 neměl projít, a to v poměru 29% odpovědí “jednoznačně schválit” proti 42% odpovědí “jednoznačně neschválit”. Naopak parlament návrh schválil v poměru 201:91.

Parlament při hlasování také ignoroval celostátní velké demonstrace proti návrhu. Například poslanec za liberální MP Iqra Khalid a zároveň tvůrce M-103 schválení návrhu pochválil. Sám údajně čelil výhrůžkám.

Premiér Kanady Justin Trudeau médiím řekl, že je vláda pod velkým tlakem a návrh směřuje proti všem druhům náboženské nenávisti. Krom útoků na mešity se v zemi totiž množí i útoky na synagogy.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.