Ústecký soud poslal střelce z Chomutova na 12,5 let do vězení a nařídil milionové odškodnění

Nepravomocný, ale přesto přelomový rozsudek vyřkl soudce krajského soudu v Ústí nad Labem na mužem, který zastřelil Roma, jenž opilý a zdrogovaný najížděl dodávkou do lidí a aut.

Čtěte: KAUZA STŘELBY V CHOMUTOVĚ – Zdrogovaný a opilý Rom najížděl dodávkou do lidí a aut. Muž jej zastřelil. 

Člověk, který se od začátku brání tím, že chránil životy a majetek právě před řidičem dodávky, kterého ve tři ráno viděl najíždět do lidí a do zaparkovaných vozidel, čelí trestu v délce 12,5 roku za vraždu. Rodině, která požadovala pětimilionové odškodné, soud navíc přiznal polovinu – tedy 2,5 milionu korun.

Soud navíc sáhl po spodní hranici sazby kvůli přístupu obžalovaného. 37-letý Petr Benda se však na místě proti rozsudku odvolal. Necítí se být vinen z vraždy.

Rozsudek může být velmi nebezpečný precedent. Lidé se budou bát legálními zbraněmi chránit své spoluobčany například před skutečnými teroristy. Soud navíc ignoroval současnou evropskou atmosféru častých teroristických útoků vozidly, při kterých bylo od roku 2016 zabito jen v EU skoro 200 lidí a další stovky byly zraněny.

Je také možné, že soud byl zaujatý právě etnickou příslušností mrtvého. Jak se prokázalo mnohokrát v minulosti, pokud je Rom oběť, pro zločince se automaticky jedná o jistotu vyššího trestu a pokud je Rom pachatel, platí přesný opak. Například případ žhářů z Vítkova versus kauza málem ubitých manželů z Duchcova. 

ROMEA: ODŠKODNĚNÍ JE NÍZKÉ!

Romea na svém webu uvedla “radostný článek” před několika hodinami. K odškodnému připsala přívlastek “pouze,” 2,5 milionu.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně a pomoct tak jeho šíření mezi lidi.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní.