NEZAPOMENOUT 2013: Romové skoro umlátili manželský pár. Vyvázli téměř bez trestu.

Duchcov. Jeden z večerů, kdy manželský pár (bělochů) se jde napít do baru. Cestou zpět potkají skupinku Romů. Šestnáctiletý, tedy nejmladší z nich, začne vulgárně a rasisticky pár urážet. V reakci na to se muž ptá, proč to dělá. A v tom to přijde. Neskutečná brutální rasistická mela. Romové bijí ženu na zemi, Romky jí dupou na hlavu, mohly jí zabít. Muž se snaží ženu bránit, několika romskými muži je od ní odtlačen, aby romské ženy mohly dál manželku bít, i když ona ležela nehybně na zemi.

“Mysleli jsme si, že to nemůžeme přežít,” říká muž, jehož identitu raději nebudeme dál připomínat. Dodnes se bojí vyjít na ulici. Nemohou pořádně jezdit do práce, na nákupy. Nikdo je nevyslechl a média? Pouze vyslýchala útočníky. Jak to neměli lehké, jak je jim to moc a moc líto. Velmi dojemné. iDNES.cz vydává několik článků o údajně smutných příbězích brutálních Romů, kteří pár málem umlátili. Video, ve kterém se mladý útočník omlouvá, je pod extrémním tlakem kritiky čtenářů.

A ti se ptají: “Budou odsouzeni jako útočníci z Vítkova?” Nebyli. Všichni útočníci opustili vazbu několik měsíců po soudu a navštěvují různá léčení. Odškodnění pro manžele? Nemají nárok. Právnička napadených se snažila za každou cenu bagatelizovat, že šlo o rasově motivovaný čin, přestože manželé tvrdili opak. Sama tak šla proti svým klientům. Zatímco útočníci z Vítkova dostali vždy výjimečné tresty, média místo toho kritizovala demonstrace na podporu napadených manželů. Ti nyní žijí v ústraní a žena se doposud léčí. Nikdo jim nikdy nenahradil ani korunu z ušlých mezd, kdy nebyli psychicky schopni vydělávat, protože se báli smrtelné odvety.

“Vyřídím si to s váma nožem, vy gádžovský mrdky!”

tak vyhrožoval manželům nejmladší útočník, a to za přítomnosti členů záchranky, která odvážela téměř zavražděný manželský pár. Přes to všechno však Romové vyvázli absolutně bez trestu, maximálně chodí za probačními úředníky. Žádné obvinění z rasového podtextu, prostě nic… Mlátit bílé je prostě legální, je to chvályhodné, je to naprosto v pořádku. To je multikulturalismus! Nezapomeňte NIKDY na tuto brutalitu…