Migranti v Chotěbuzi údajně napadli reportéry Hospodářských novin

Dva migranti měli v souvislosti s demonstrací proti migrační politice německé vlády v Chotěbuzi napadnout novináře českých Hospodářských novin. S odvoláním na video, které ukazuje zatýkání podezřelých to tvrdí stránka Zukumft Heimat, která se podílí právě na pořádání demonstrací.

Informaci je tedy zatím potřeba brát s rezervou. Hospodářské noviny se nám ke kauze ještě nevyjádřily. Nicméně v komentářích pod videem na Facebooku Zukumft Heimat se ozvalo několik svědků, kteří událost popsali.

Podle různých očitých svědků vytrhla jedna žena s hidžábem reportérovi kameru z rukou a udeřila ho do obličeje. Když odcházel, přiblížil se další člověk cizího původu, tentokrát muž, a napadl jej též údery do hlavy a do zad. Na místě se během okamžiku shromáždily až desítky osob, které by mohly pokračovat v napadání novinářů. Policie následně zasáhla a migranty udržela pod kontrolou. Soudě dle videa, minimálně na jednoho z nich musela policie užít donucovacích prostředků.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně a pomoct tak jeho šíření mezi lidi.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní.