Uřízl kus pohraničního bunkru a mluví o umění. Chtěl z toho přitom udělat byznys

(autor fotografie Anna Vavríková, MAFRA)

Ondřej Bělica získal zastání od své Fakulty architektury a Fakulty výtvarných umění Vysokého učení technického (VUT). Naopak kritiku sklidil od obyvatel a starosty Vratěnína, kde Bělica odřízl kus řopíku v rámci své akce “deaktivace objektů určených k zabíjení.”

Podle iDNES.cz prohlásil, že chtěl vyvolat diskusi. Celou záležitost jeho zastánci považují za umění. „Věděl jsem, že majitelé pevnůstek jsou většinou konzervativní a že se jim to třeba nebude líbit, ale chtěl jsem nabídnout jiný pohled a otevřít diskusi o těchto objektech, kterých je po republice přes deset tisíc a většinou jsou nevyužité,“ řekl.

Na webu designeros je však vidět, že Bělica hodlal ze svého “umění” udělat vlastní byznys. Pod tímto odkazem naleznete inzerát na prodej šperků z kusů bunkru. Nejedná se o falešný profil. Prodejce Bělica, který je uveden pod tímto inzerátem, je registrován již od roku 2013. Každý kus bunkru hodlal prodat za 143 dolarů (cca 3 550 Kč).

Mezitím jeho odpůrci na odříznutou část nasprejovali jeho jméno, aby každý věděl, kdo se podílel na likvidaci bunkru. Ten měl sloužit na obranu vlasti před nacisty. Bělica se tedy postavil na stranu tehdejšího nacistického Německa. Řopíky stály či stojí po celém pohraničí a nebýt zrady našich spojenců v podobě Mnichovské dohody, Češi by odsud bránili svojí zem před agresivním Německem.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.