Turci při demonstraci vymačkávali “fašistické pomeranče.” Poukazovali na Nizozemce

Členové mladých příznivců Erdoganovy AKP výhrůžně reagují na Nizozemce, kteří zamezili Erdoganově propagandě přímo na svém území a vyhostili dva představitele. Při schůzi v restauraci Antikkapi v tureckém Izmitu rozmačkávali pomeranče jako symbol protestu proti údajně fašistickým Nizozemcům, píše Krone.


Protesty nenechaly v bezpečí ani nizozemskou ambasádu, kde někdo vyšplhal na střechu, odcizil nizozemskou vlajku a za pokřiku “Allahu Akhbar” jí nahradil vlajkou tureckou. Demonstrace provází i v samotném Nizozemsku. Tisíce lidí vyšly do ulic a účastníci křičeli hesla o fašizujícím Nizozemí. Tamní vládě navíc nenápadně vyhrožují turecká média.

Čtěte také: Erdogan má svůj propagandistický film, biografii Reis, neboli Vůdce

Server Güncel 7/24 řekl, že by se Nizozemci měli zamyslet nad svým chováním, neboť při případném konfliktu má Nizozemí       48 000 vojáků, zatímco v zemi žije téměř 400 000 Turků.

Erdogan vyslal své zástupce do Evropy, aby lobbovali za referendum o posílení jeho prezidentské totality. Prezident Turecka přitom již nyní čelí obviněním z obchodování s ISIS či cíleného vraždění Kurdů. Sám v minulosti několikrát opakoval, že “Turci v Německu vytvoří nové Turecko” nebo “Mešity jsou naše kasárna a minarety naše bajonety.”

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.