Erdogan má svůj propagandistický film, biografii “Reis”, neboli “Vůdce”





“Jeden zemře, ale jednou. Pokud my zemřeme, musíme zemřít se ctí,” tvrdí jedna replika z filmu “Reis“, který pojednává o dětství a politické kariéře prezidenta Turecka Erdogana. Jako kdyby silné věty o vznešené smrti vyzývaly k většímu sebeobětování. Název filmu se dá přeložit jako “hlava” či “vůdce”.

Erdogan tak má i svůj vlastní propagandistický film. Na diskusích si po shlédnutí ihned vysloužil vlnu kritiky a jeho hodnocení nepřesahuje hodnoty 20%. Komentátoři filmu vyčítají především mnoho politiky, lži, které jsou brány jako umění, a jednostrannou propagandu. Někteří se nebojí film přirovnávat ke svého času uctívání Hitlera.




Režisér filmu Hüdaverdi Yavuz kritice neunikl. Podle odpůrců měl práci pro propagandu Erdogana rozhodně odmítnout. Podle mnoha hodnotících uživatelů by se měl za svojí práci stydět. Stejně tak dopadly i herecké výkony, které jsou nazývány trapnými, nepřesvědčivými či amatérskými. Erdoganův film oficiálně vyjde v dubnu, 10 měsíců po pokusu o puč. Může se tak jednat o záměrné načasování.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.