Další znásilňovací kauza z Británie: Tři Somálci dostali 32 let

Sakariya Sheikh (23), Mohammed Dahir (24), Abdirashid Abdulahi (23) dostali 31 let odnětí svobody za znásilňování a brutální šikanu školaček kolem 14 let věku. Uvedl to server Daily Mail.

Pachatelé působili v oblasti britského Bristolu, kde své oběti dávkovali drogami a opakovaně je znásilňovali a obtěžovali. Během páchání těchto činů své oběti také brutálně mlátili. Pachatelé svojí činnost popsali jako normální a své oběti označili za “lehké a laciné”.

Sedmičlenný gang se ocitl před soudním tribunálem na začátku září. Obviněni byli celkem v 46 bodech v souvislosti se sexuálním obtěžováním, vydíráním, obchodu s lidmi a drogami a také s fyzickým napadáním. Tři obvinění byli shledáni vinnými a odsedí si 32 let. Čtvrtého čeká let 16 za tři sexuální útoky.

Sakariya Sheikh
Sakariya Sheikh
Mohammed Dahir
Mohammed Dahir
Abdirashid Abdulahi
Abdirashid Abdulahi

“Využili jste svého vyššího věku k tomu, abyste manipulovali svými oběťmi a donutili je, aby byly nejen subjekty k uspokojení vašich sexuálních potřeb,” řekl soud. Další dva pachatele odsoudil na 8 let. “Pachatelé neprověřovali, zda mají oběti o sex zájem.”

Zatčení gangu, který působil zejména mezi lety 2011 a 2012, proběhlo v rámci Operace Brooke, která usvědčila celkme 14 pachatelů, jimž byly rozdány tresty v celkové délce přesahující sto let. Na svůj rozsudek čekají také pachatelé Rotherhamské kauzy. Ti si výši trestu vyslechnou 4.11.

Rotherhamské zneužívání dětí vyústilo v rozsudky. Osm Pákistánců je vinných ve všech 19 bodech obžaloby