SMRT STÁTU! Klinika se chlubí podporou teroristy Borla

Autonomní sociální centrum Klinika má na svých stránkách v rubrice “Podporují nás” mnohé osobnosti, některé politické strany a subjekty. Mimo to i několik perliček, které naznačují, co se děje a bude dít v budově “Kliniky” nadále. Plány proti systému, šikanování oponentů.

Tak se totiž projevil Lukáš Borl, ultralevicový dlouhodobě nezaměstnaný extremista obviněný z terorismu a také policií pohřešovaný. Má být ozbrojený a nebezpečný. Jeho Síť revolučních buněk organizovala například krutou šikanu podniku Řízkárna a v síti nacházející se hnutí Antifa pronásleduje a vyhrožuje všem oponentům, které mnohdy nepravdivě viní z neonacismu. Více v našem velkém shrnutí zde.

Tuto osobu prezentuje takzvaná “Klinika” například vedle komunistů ze Socialistické solidarity, na svých stránkách v rubrice “podporují nás”. Je to jejich odpovědnost. Pokud by na naše stránky napsal čistokrevný neonacista, jeho podporou se chlubit rozhodně nebudeme. Přesně to udělala Klinika. Co je na tom, že místo nácka je podporuje terorista.

Toto je výtah toho nejdůležitějšího, co Borl napsal ve svém podpůrném prohlášení, kterým se “Klinika” chlubí na svých stránkách:

“Squatterská taktika přímé akce byla vědomým překročením zákonné normy, která legalizuje organizovaný zločin zvaný kapitalismus. … Osobně vyjadřuji podporu především tendencím obhájit správu budovy skrze okupaci, bez vyjednávání s reprezentanty státu a navzdory státu i „veřejnému mínění“ … Vyjadřuji také podporu tendencím na Kliniku nahlížet optikou třídního boje, nikoliv jako na budování občanské iniciativy, která stojí na vratkých nohou povrchní podpory ze strany celebrit, politiků, zastupitelů a státotvorných institucí. Vyjadřuji podporu všem, kdo Kliniku považují za nástroj konfrontace mocných, nikoliv za důvod proč s nimi vést dialog na jejich půdě … Život Klinice, smrt státu!”

Centrum vzniklé na základě ilegálního obsazení budovy a které otevřeně hovoří o občanské neposlušnosti, o kapitalismu jako o největším zločinu a které na hlavním nádraží v Praze několik měsíců provozuje ilegální sbírku peněz pro imigranty, podporují i další zajímavé subjekty. Mezi nimi jsou:

Žít Brno, mladí sociální demokraté, Organizace pro pomoc uprchlíkům, Strana zelených na Praze 3 a dokonce Odborový svaz státních orgánů a organizací! Ten napsal mimo jiné toto: “vyzýváme příslušné státní orgány, které jsou v dané lokalitě zainteresovány a rozhodování v této oblasti jim plně přísluší, aby celou situaci řešily s plnou vážností a s ohledem na zájmy občanské společnosti.” Nevadí jim, že je to v rozporu s myšlením takzvané “Kliniky”, která hodlá naopak za každou cenu jít proti proudu a státním orgánům.

Současně s chlubením se podporou od teroristy vyjadřují příznivci takzvané “Kliniky” podporu anarchistovi Igoru Ševcovi, který byl souzen za pokus o žhářský útok na domov ministra obrany Stropknického a následně vyhoštěn za opakující se vandalismus. Kolem takzvané “Kliniky” se podle jejích sousedů pohybují bezdomovci a členové anarchistických organizací a spolků.

podpora