Šel se podívat na ASC Klinika. Nyní mu přišel výhrůžný mail

Na přednášku o nacionalismu se vydal editor našeho webu. Dva dny poté mu přišel výhrůžný mail. Odvysílal totiž dva přímé přenosy z přednášky přímo na naše facebookové stránky.

Po asi dvaceti minutách strávených přímo v budově Kliniky se rozhodl z bezpečnostních důvodů opustit areál anarchistů. “Dva muži se spolu bavili a podezřele se dívali na mě,” popisuje. On sám ví, že jej sledují levicový extremisté za jeho blogy na stránkách iDNES.cz.

O dva dny později mu na jeho soukromý mail dorazila zpráva z emailové adresy [email protected]. V ní je jasný vzkaz:

“Už se nezkoušej znova motat okolo toho baráku, ty zmrde,” píše mu anonym.

Nemotej se tu, zmrde, vyhrožují návštěvníkovi Kliniky
Nemotej se tu, zmrde, vyhrožují návštěvníkovi Kliniky

“Věc je zcela jasná. Kolem žádného jiného baráku, když nepočítám obchod, práci a domov, jsem se nemotal. Zpráva dorazila dva dny po mé návštěvě tzv. Kliniky. Nikdy předtím mi podobná zpráva nepřišla,” popisuje.

Celou věc nyní oznámil na Policii ČR. “Později se tam podívám znovu. Nebojím se jich a pochybuji, že se jejich vzkazy promění v činy,” vzkázal.

Klinika vyhodila redaktora REFLEXU

Autonomní sociální centrum Klinika se chlubí svojí otevřeností. Když jde o názorové oponenty, otevřenost je ta tam. Před několika měsíci doslova vyhodili obyvatelé squattu redaktora Reflexu Jiřího X Doležala. Ten chtěl o Klinice napsat článek. Sociální centrum pak vydalo na facebooku prohlášení, že nejsou otevření “xenofobním a nenávistným názorům” a že by ho vyhodili klidně znovu. Lidé z “Kliniky” též vyhrožovali i starostce a místostarostovi Prahy 3 smrtí.

Klinika je anarchistické centrum na Praze 3, které nelegálně obsadilo budovu bývalého zdravotnického zařízení. Podle svědků tam bydlí levicoví extremisté z hnutí Antifa či Sítě revolučních buněk. Podporu Klinice i přes to vyjádřili někteří politici (např. Matěj Stropnický) a herci (např. Johana Švarcová). Po ukončení nájemní smlouvy za symbolickou korunu je nyní budova pod Správou železniční dopravní cesty. Ta nyní zvažuje, jaké kroky učiní k vyhození ilegálních obyvatel z areálu.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.