Šátek pro všechny ženy ze solidarity k muslimům, řekl Van Der Bellen

Alexander Van Der Bellen u příležitosti 100 dní v úřadu prezidenta v Rakousku v televizi ORF diskutoval se studenty. Jeden z nich se ho zeptal, jaký má názor na to, aby muslimské ženy mohly nosit šátek. “Je právo všech žen nosit, co se jim líbí, to je můj názor na tuto záležitost,” řekl.

“Nejenom muslimky, každá žena může nosit na hlavě šátek. A tím přejdeme k otázce islamofobie. Jednou přijde den, kdy požádáme všechny ženy, aby nosily na hlavě šátek. Všechny! Ze solidarity k těm, kteří to dělají z náboženských důvodů,” řekl přesně. Mezi některými vyvolal kritiku.

Kandidát, který se označoval za “nezávislého”, ale ve skutečnosti pochází ze “Zelených,” má za sebou i politické vyjádření, kdy pro český tisk před prezidentskými volbami řekl, že nikdy nejmenuje populistu kancléřem, ani kdyby ona populistická strana měla více než 50% hlasů. Krátká citace z Lidovek poté, co řekl, že by odmítl jmenovat kancléře, který by mu nevyhovoval:

LN: Argument, že je třeba respektovat vůli voličů a volební výsledky nepřipouštíte?

Souhlasím. Ale silná legitimita prezidenta vyplývá z mandátu, který získal v přímých volbách.

Naopak kancléř takto přímo volený není. Nelze přeci říct, že jeden způsob volby by byl méně demokratický než druhý.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně a pomoct tak jeho šíření mezi lidi.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.