Sněmovna ČR poprvé deklarovala arménskou genocidu

Poslanecká sněmovna poprvé oficiálně odsoudila arménskou genocidu páchanou Tureckem (tehdy Osmanskou říší) a za genocidu ji přímo označila. Deklaraci schválila spolu s dvěma novými významnými dny, které se týkají druhé světové války.

“Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky odsuzuje zločiny proti lidskosti prováděné nacisty v letech druhé světové války na židovském, romském a slovanském obyvatelstvu na ovládnutých územích, genocidu Arménů a dalších národnostních a náboženských menšin na území Osmanské říše v období první světové války,” píše se v deklaraci, kterou poslanci schválili spolu s novelou zákona o státních svátcích.

Již v červnu 2016 doporučil prezident Miloš Zeman, aby sněmovna právě usnesení o arménské genocidě projednala. Stalo se tak až nyní a jako součást balíčku na téma lidských práv a světových válek. Česká republika však napravila ostudný přístup, kdy genocidu Arménů odmítla oficiálně uznat s tím, že se “jedná o téma pro historiky.”

Turecko totiž proti uznání tvrdě bojuje, prezident Erdogan si po německém schválení genocidy zavolal velvyslance v Turecku a hrozil pokažením turecko-německých vztahů. Zda lze totéž očekávat i v případě České republiky, ukáží následující dny.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně a pomoct tak jeho šíření mezi lidi.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.