Hatem Berrezouga: Islámský kritik nebo nenápadný obhájce?

Hatem Berrezouga se stal velmi známým díky svým blogům na iDNES.cz, kde píše o islámu. Nepřijímal by uprchlíky a mnoho lidí má za to, že je to, ačkoli muslim, kritik islámu, který zároveň jako muslim islám zná a tak se argumenty z jeho blogů často používají v řadách kritiků islámu.

Není to však kritik jako takový. Tak například v jednom svém blogu napsal, že slova o tom, že Mohamed chtěl, aby “islám jednou zavítal do každých dveří” neznamená politickou islamizaci, nýbrž pouze osvětu o něm. To není kritika, ale obhajoba. Ve své kritice je velmi, ale velmi opatrný i ve svém blogu z 20.2.

Pod názvem Integrace a ne islamizace hovoří o “svém” plánu na integraci cizinců, nejspíše z islámských zemí. A máme zde ty samé prázdné věty o zastavení nenávisti, “nebát se kritiky islámské historie”, či, a to je téměř jako věta z Člověka v tísni: “vypracování jasného a moderního výkladu, který umožňuje sbližování tím, že umístíme koránské verše do jejich historického kontextu.”

Lukáš Lhoťan jej zase ve svém blogu osočil, že byl před deseti lety příznivcem saláfistického výkladu islámu (režim Saúdské Arábie) a tvrdě se pouštěl do šiítů, což mělo vliv na vznik šiítské mešity v Brně. Zastání prý Berrezouga sehnal například u Vladimíra Sáňky, který šířil nenávistnou knihu Základy tawheedu.
Hatem Berrezouga se také zúčastnil například akce “Osvětové besedy,” což je opět jakási multikulturní organizace, jenž má podporu Evropské unie. Akce navíc nese název “Odlišnost inspiruje,” což je opět další proslulá multikulturní fráze. Projekt dělá v osvětě inkluzivního vzdělávání. Berrezouga se tak zúčastnil akce, která pomocí jednostranné podpory inkluze podporuje zničení českého základního školství.

Na druhou stranu je potřeba uznat, že za své blogy stál například i proti HateFree Cutlure, které jej zařadilo mezi nenávistníky a lháře. Jiný novinář opsal rozbor Berrezougových údajně nenávistných článků i do angličtiny, což bral Hatem jako přímé ohrožení svého života. Nebál se říct nahlas, že kritika islámu je pro muslimy naprosté tabu a svým souvěrcům se za toto mstí. V rozhovoru pro DVTV jasně řekl, že Islámský stát má základy v islámské historii.

Jistě, za tohle si zaslouží podporu, ale je třeba dbát na to, že je pořád muslimem a dokud islám neopustí, je kvůli Takíje (muslim může v několika případech otevřeně lhát o islámu, pomůže-li to jeho šíření) prakticky nemožné muslimům věřit.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.