Příznivec Antify zatčen v Kolíně nad Rýnem. Měl u sebe funkční bombu

V německém Kolíně nad Rýnem dnes policie zadržela podezřelého 27-letého muže z Dortmundu. Ten na sebe upozornil urážlivým nápisem na tričku z dílny krajně levicového uskupení Antifa “FCK CPS” (fuck cops). Podobné nálepky vytváří mezinárodní nebezpečná Antifa třeba na IVČRN, BPI, Islámský stát nebo například na německou AfD.

Policisté provedli jeho kontrolu a v batohu našli igelitový sáček s výbušninou a malé množství blíže nespecifikovaných léků. Podle policie se jednalo o doma vyrobenou výbušninu, která byla plně funkční. Podle vyšetřování zatím není jasné, zda chtěl bombou opravdu spáchat útok a jestli ano, tak kdy a kde. Recidivista a příznivec krajní levice byl stíhán za násilnosti v souvislosti s Antifou i před pěti lety, píše Die Welt.

Čtěte také: Fašista musí zemřít. Antifa po Evropě plení a vraždí

Pro Die Welt pyrotechnici uvedli, že se jednalo o potenciálně nebezpečnou výbušninu, která by v případě exploze na životě ohrozila lidi v bezprostřední blízkosti. Při domovní prohlídce policie nalezla důkazy o tom, že výbušninu muž vyrobil sám, včetně plánků na výrobu bomby. Policie zahájila trestní stíhání a požaduje vazbu pro podezření z trestného činu přípravy bombového útoku.

Čtěte také: Nejnebezpečnější neislámská organizace? Síť kolem extremistů z Antify