Povinné kvóty pro italské obce. Kvůli migrantům budou muset i vyvlastňovat majetek

Tisíce lidí četly náš šokující článek s videem, který popisuje, jak italský hoteliér prakticky přišel o živnost. Nejdříve kývl na možnost ubytovat migranty, když však zjistil, že by dostal pouze symbolickou částku, od nabídky ustoupil. Úřady mu však hotel zabavily. V obci nebylo místo a hotel byl v dobré lokalitě. Do budovy bylo nastěhováno patnáct mužů afrického původu.

Článek je zde.

Po referendu o vládních reformách, které pro premiéra dopadly drtivou porážkou a jeho odstoupením z funkce, uvádí italský server informace o příkazech vůči obcím o přijímání migrantů. Normy, které zdroj uvádí, jsou šokující. Obcím je, i přes odpor, přikázáno starat se minimálně o tři migranty na 1000 obyvatel.

Dalším, a ještě horším bodem, jsou způsoby, jakými lze migranty ubytovat. Prefekti jsou povinní přezkoumat kapacity veřejných prostor za účelem dosažení potřebných míst pro migranty. Pokud ty nebudou stačit, budou mít možnost vyvlastnit soukromý majetek. Článek se odvolává na zdroje blízké ministerstvu a náš článek o zabaveném hotelu je důkazem, že proces již probíhá v praxi.

Italská správa své plány nezveřejnila dříve, aby tyto informace neovlivnily referendum negativním způsobem. I tak se však nepovedlo Italy přesvědčit.