Dánsko otestovalo 800 dětských migrantů. 600 z nich se ukázalo jako dospělých

Dánský imigrační servis (DIS) otestoval 800 migrantů, kteří uvedli, že jsou děti. Byli podrobeni lékařským testům, jenž prokázaly, že 75% z testovaných lhalo. Ve skutečnosti totiž byli dospělí, píše DailyMail.

DIS požádal oddělení forenzní medicíny Kodaňské univerzity, aby otestoval zuby a kosti osmi stovek migrantů. Díky tomu se prokázalo, že 600 z nich je aktuálně již dospělých. Dětští migranti mají v dánském azylovém systému mnoho výhod, zahrnujících přednostní právo na dovoz rodiny do země.

Integrační ministryně Inger Støjbergová nicméně uvedla, že je to spíše dobrá zpráva, jelikož se ukázalo, že dánský systém funguje. “DIS vytvořil velké úsilí ukázat na ty, kteří podvádí a nyní pracuje na možnosti, jak to dělat ještě rychleji,” řekla.

Neziskovky se brání: Výsledky nemusí být přesné

Eva Singer, předsedkyně Dánské rady pro uprchlíky, nicméně tvrdí, že výsledky nemusí být na 100% přesné. “Existuje mnoho mladých lidí, kteří neznají svůj věk, protože to není něco, co by bylo zapsáno v jejich domovských zemích stejným způsobem jako v Dánsku,” uvedla.

Problémy i v Británii

Z 11 121 dětských migrantů, kteří byli testováni v posledním desetiletí v Británii, bylo 45% (4 828) odhaleno jako starších 18 let. Čísla pochází z října. Péče o migranty jako o dětské by daňové poplatníky stála navíc desítky milionů liber ročně.