PayPal zrušil účet Tommy Robinsonovi, a to pouze kvůli jeho názorům

Kdy jste naposledy četli, že přechod velkých korporací na boj za jediný správný názor jsou konspirace? Tak teď tu jednu máme, akorát je to realita. Největší platforma pro online placení, společnost PayPal, zrušila účet Tommy Robinsonovi a zmrazila mu dočasně i veškeré prostředky. Uvedl to server BBC.

Pokud by někdo mohl jít na svět s názorem, že Tommy Robinson mohl porušit nějaký daňový či jiný zákon, prohlášení společnosti jej vyvede z omylu. Podle prohlášení PayPal jde v případě mazání jednotlivých účtů o: “zajištění nutné rovnováhy mezi svobodou slova a otevřeným dialogem a ochranou principů tolerance, diverzity a respektu ke všem.”

Ve svém online videu Tommy Robinson označil chování společnosti, která má velký vliv na finance jednotlivých lidí i celých firem, za fašismus.

PayPal své rozhodnutí obhajuje tím, že neřeší jednotlivé účty, jen blokuje ty, jejichž užívání je podle společnosti v rozporu se zásadami, jejich dodržování umožňuje využívání účtu PayPal. Tady se ale setkáváme s paradoxem, kdy si zásady, podobně jako to dělá například Facebook při mazání všech účtů, které mají jen jiný názor, může společnost vyložit, jak chce.

Jak stojí v zásadách, mezi zakázané aktivity patří i podpora nesnášenlivosti, nenávisti, rasismu a podobně. To si dnes však může každý vyložit, jak chce. Existují aktivisté, kteří označují za rasistu i Winstona Churchilla, svého času premiéra Velké Británie, který začal bojovat proti nacistickému Německu. Za rasismus označil jeden indický herec i to, když jej pražský podnik neobsloužil do šesti minut (idnes). Stopne PayPal účet i této kavárně?

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní.