Několik desítek lidí dorazilo podpořit švédského “vzpurného” policistu. Ten jim poděkoval dopisem

Asi padesátka lidí dorazila poblíž švédské ambasády na Praze 1. Podpořili Petera Springareho, švédského policistu, který začal zveřejňovat národnost pachatelů trestných činů, které vyšetřuje. Je pod palbou politiků, ale získává také velkou podporu ve Švédsku i mimo něj. Demonstraci podpořily policejní odbory.

Čtěte také: Policista promluvil o národnostech většiny zločinců ve Švédsku. Teď je za rasistu

“Cítím se nesmírně poctěn,” napsal Peter Springare demonstrujícím, kteří narychlo v centru Prahy svolali padesátku lidí a s pozvánkami cílili hlavně na kolegy policisty. “Potýkáme se zde s závažnou kriminalitou, ale i se zvýšením trestné činnosti jako takové.”
Springare v dopise pořadatelům napsal: “Když jednotliví policisté vyjadřují své názory veřejně, a to i ve volném čase, zasáhne zaměstnavatel a snaží se je umlčet prostřednictvím represí.” Zdůraznil také, že svoboda slova je ve Švédsku značně omezena i hrozbou zastavení zvyšování mezd, přerušením povýšení či znemožněním kariérního růstu. “Jde také o to ukázat ostatním, že není žádoucí vyjádřit svůj názor veřejně,” píše.Čtěte také: “Vzpurný švédský policista” sbírá širokou podporu. Švédové jej mají za strážce pravdy

Demonstraci podpořila i Kateřina Janouchová, Češka, která žije ve Švédsku. Po rozhovoru pro DVTV je nyní pod palbou jako extremistka a rasistka poté, co švédské vládě v rozhovoru vytkla špatnou migrační politiku a upozornila na tamní bezpečnostní potíže.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.