Nedělní paniku v restauraci u Staromáku mohli klidně vyvolat provokatéři

Ještě jednou si to shrňme. Nejdříve měla satirická bizarní scénka Konvičky zažehnout paniku přímo na Staroměstském náměstí, kde došlo ke zraněním. O pár hodin později, když opadla největší čtenářská vlna, zranění odpadli. Žádný novinář však neřekl: “Na místě měli být zranění, což se nepotvrdilo,” ze začátku informaci pouze smazali. Jenže policie trvala na panice přímo v kruhu kolemjdoucích. „Vznikla vřava, lidé začali ze Staroměstského náměstí utíkat, schovávat se, kam to bylo možné,“ uvedl policejní mluvčí Hulan Českému rozhlasu.

V české televizi vypovídala hostinská z restaurace, která je na dohled od místa divadelní scénky. Lidé prý shazovali židle a stoly. Zatím však pořád neexistoval jediný důkaz. Naopak. Internet a sociální sítě byly již v tu dobu plné videí dokazujících velmi poklidný průběh akce. Kdyby však nebylo těchto svědectví, novináři by u svých přehnaných zpráv zůstali. Video ukazovala i restauraci, kde pracuje hostinská, jenž mluvila pro ČT. V době ukončení akce v podniku normálně sedí lidé a konzumují. Ani fotogalerie multikulturního aktivisty propojeného s levicovými extremisty, kterou sdílelo i HateFree Culture, neodhalila paniku.

Média přeci jen dostala přihrávku. Video z restaurace cca 100 metrů od Konvičkovy seance. “Shooting!” volala skupinka lidí, která přiběhla do restaurace Kotleta u Staroměstského náměstí. Tím vyvolala paniku, lidé začali utíkat, poškodili vybavení restaurace, někteří nezaplatili. To je údajně výsledek Konvičkovy akce. Je tu však pár otazníků. Celé centrum prahy je doslova celé pod drobnohledem kamer. Video z Kotlety je však jediné, které zatím vyplulo na povrch.

Je tu problém. Takovou střílecí paniku mohl vyvolat kdokoliv, kdekoliv a kdykoliv. Pokud cizincům ze zemí, jako je Francie, Německo, Izrael či Británie začnu hrát hysterickou scénku o tom, jak vidím střelbu, propadnou panice hlavně kvůli tomu, že jsou již “multikulturně obohaceni” a v jejich zemích jsou zaznamenané četné islámské útoky. Těsně před vyvoláním paniky se na Konvičkově akci objevila skupinka anglicky mluvících lidí, která křičela “This is not islam” (tohle není islám). Podle novinářů vyděsilo lidi v restauraci anglické slovíčko “shooting” – střelba.

Navíc, když jsme nyní svědky mediální masáže o vyhazovu Konvičky z univerzity, kde učí, je na místě se ptát, zda nejde o cílenou konstrukci s cílem vytvořit tlak na děkana Jihočeské univerzity. Ten tlak je totiž enormní, viz lživý článek na Novinky.cz a desetiminutový rozhovor děkana s redaktorem Aktuálně.cz, který jej téměř celou dobu otázkami přesvědčoval k tomu, aby se dostal do kouta a musel odpovědět, že výpověď docentovi by byla na místě.

Čas na videu “paniky v restauraci” nesedí

Také časy akce Konvičky a videa z restaurace, kde lidé prchali před domnělým teroristickým útokem, nesedí. Zatímco v prvním videu vidíte Aarona Günsbergera, který v živém videu popisuje akci přímo na místě a uvádí čas 15:00 s tím, že živé vysílání proběhlo kolem čtvrt na čtyři odpoledne, ve videu níže, kde je nahraná panika v restauraci, stojí čas 14:16, tedy o cca hodinu menší. Zde samozřejmě visí jednoduché řešení: Kamery v restauraci měly neaktuální čas. Paniku jako takovou tedy zpochybnit nelze ani náhodou. Co zpochybnit však lze, je to, zda za jejím zažehnutím opravdu stojí provokatéři, kterým se představení nelíbilo a, jako třeba v případě “pobodaného” muslima tím jen chtějí šířit strach z “nenávisti proti islámu”…