Až do absurdna. Německé ženy dostávají dočasná tetování proti znásilnění

“Ne.” Tak jednoduše zní vzkaz na dočasných tetováních, které nyní dostávají v Německu ženy, aby nebyly obtěžovány v bazénech. Malý potisk s andělskými křídly je nová kampaň, která se zavedla v okrese Bondesee ve spolkové zemi Bádensko-Württermersko. Jedná se o reakci na zvýšený počet znásilnění a obtěžování v bazénech žadateli o azyl.

Veronika Wascher-Goggerle, zastupitelka v okrese, také podotýká, že tetování pomohou zvýšit podvědomí o současném problému zvýšení četnosti sexuálních útoků v německých bazénech a koupalištích. Bodenseekreis je známý jako místo, nabízející četné venkovní i vnitřní příležitosti pro koupání, píše Express.uk.

Sexuální ataky z řad migrantů rozpoutává v posledních měsících vášnivou debatu. Četné případy vedly ke zvyšování bezpečnostních opatření na plovárnách a v některých případech se dokonce muselo přistoupit k úplnému zákazu vstupu pro azylanty. Wascher-Goggerle nicméně upozorňuje, že útoků přibývalo ještě před migrační vlnou a tak jejich zvýšený počet nelze přičítat migrační vlně.

Od začátku roku se počet nahlášených napadení zvýšil téměř o násobky předchozích hodnot. Wascher-Goggerle dodává: “Dívky ani neví, co je přípustná mez a co je nepřijatelné a musí se hlásit.” I přes to jsou to však desítky případů v regionu za první půlrok. A právě tyto tetování mají pomoci. K nim jsou v bazénech k dispozici pomocné ilustrace.

Mezitím se v Dolním Sasku objevil nový trend takzvaných skupinových útoků v bazénech, které jsou dle místní policie páchány “několikačlennými skupinami NEněmeckého vzhledu.” Případy se objevují údajně po celém Německu.