Hollanova hospodská fraška a estébácké praktiky iDNES.cz

“Dopiješ to pivo a vypadneš pryč, do týhle hospody už nepáchneš, tady pro tebe není místo… Stropnickýho sem tahat nebudeš… Refugees NOT welcome!” Tak měli Matěje Hollana, náměstka primátora pro dopravu v Brně za Žít Brno, vyhodit z hospody dva stálí návštěvníci, z nichž jedním je dokonce mediálně známý právník – advokát čtyřnásobného vraha Dahlgrena Spíšek. A strhla se mediální fraška hodná porovnání s bývalým režimem.

Náměstek, který například podporuje prakticky vymýcení automobilů z Brna a zároveň jezdí luxusním služebním vozem s náklady cca 24 korun za kilometr, nechal mobilizovat příslušné redakce a na iDNES.cz se uprchlické téma jako důvod vyhazovu z hospody objevilo v nadpise. Ještě den den svolává Matěj Hollan na 5.9. “demonstraci” na podporu vlastní osoby s názvem “Pivem proti nenávisti”, která je též obratně zmíněná v článku iDNES.cz.

Na to reaguje oponentní strana. Jeden ze dvou štamgastů se doznal, že sprostě vyhnal z hospody Hollana a osobně přiznal i důvody, proč to udělal. “Poslal jsem Hollana do p***, protože nesnáším jeho politiku. O uprchlících však nezaznělo ani slovo,” tvrdí. Právník Spíšek naopak tvrdí, že dotyčného uklidňoval. Hollan si ale stál za svém. Vyhodili nás z hospody proto, že nechceme všechny uprchlíky zastřelit nebo nechat utopit, doslova napsal.

Hollanova reakce na akci Viktora Lošťáka “Matěji, jdi domů!” byla vskutku seriózní. Hollan ještě jednou zopakoval, že mu Spíšek vyhrožoval “jako nácek”, načež následoval další ubrečený status s pozdravem “krásné hnědé odpoledne” a popiskem, že hospoda je veřejný prostor (což ani není, protože je to místo podnikání), ale že si s sebou na demonstraci na svojí podporu vezme těžkooděnce, kteří prověří a případně zakáží vstup oponentům. V dalším statusu svojí osobu srovnal s Židy v Německu před druhou světovou válkou.

Redaktoři iDNES.cz jako agenti StB

Hospoda raději na 5.9. zavřela z provozních důvodů. Poražený Matěj Hollan tak nemusel povolávat daněmi placené uniformované ochránce v kuklách, kteří by nepouštěli hlasité odpůrce Hollana do hospody. Na místo však i přes to dorazilo pár desítek lidí z akce Viktora Lošťáka. Ti pochodovali i s rodinami poklidně brněnskými ulicemi, povídali si s redaktory iDNES.cz, nechali se fotografovat. Nevěděli, co s nimi redaktor Lukáš Valášek a redaktorka Dominika Hromková provedou.

Údajné holé hlavy podle idnesu

“Desítky holých hlav v Brně hledaly náměstka primátora Hollana,” píší v článku, kde účastníky na fotografii popsali jako “padesátku neonacistů.” Na server se již chystá trestní oznámení, účastníci na fotografii mají problémy v práci i s přáteli. Nálepka neonacistů jim může zničit život. Na fotografii je však zachyceno asi patnáct mužů, do hola jich není ani čtvrtina, zbytek má příslušný krátkovlasý účes. Nepochopitelná manipulace, lež a pomluva je korunovačním klenotem Hollanovy hospodské frašky.

Ta dokázala, jak multikulturalisté hodlají zacházet se svými názorovými oponenty – pomluvami, nadávkami, omezováním a šikanou s tím,že se budou 90% času tvářit jako přátelé. “Paradox je, že ti jejich redaktoři byli s námi, bavili jsme se, pohoda. Pak taková podpásovka – klasika,” popisuje jeden z účastníků, který byl vyfotografován a musí svojí nálepku vysvětlovat i v práci. Dokonce měl obavy a nepřál si v našem článku zveřejnit své jméno.“Už tak mám jsem měl práci a mezi přáteli co vysvětlovat,” tvrdí. V tomto případě rodina, přátelé i v zaměstnání situaci vzali s humorem. Otázkou je, zda to takto přejdou u všech křivě označených za neonacisty. Trestní oznámení na iDNES.cz by mělo přijít zítra. Ostatní pomluvené vyzýváme k témuž.