Má hnutí Žít Brno ve svých řadách člověka s neonacistickou minulostí?

Člen komise radnice města Brna pro kulturu Robin Kvapil má za sebou letité soudní tahanice po svém propuštění z JAMU, které bylo vráceno soudem zpět. Případ prakticky vyšuměl, jenže není zdaleka jediný. V roce 2007 jej škola v posledním ročníku studií divadelní režie vyloučila za poškození majetku a hanobení etnické příslušnosti.

Před premiérou své inscenace se měl opít a s kamarády dle svých slov na zdech propagovat právě svojí práci s názvem Heil hou! Mírně řečeno to však přehnal. Na zdi nakreslil mnohé hanlivé nápisy, mezi kterými byly hákové kříže a vzkaz “Žide! Zmiz! Smrdíš!”. A protože to dokonce ani nebyl jeho první přestupek, byl v roce 2007 vyloučen.

Po tahanicích soud vrátil rozhodnutí školy zpět. V roce 2011 tak měl Kvapil možnost do školy se vrátit a dokončit jí, čehož také využil. Shodou náhod člověk, který se u soudu bránil naopak tím, že je příznivcem antifašistických hnutí (tím můžeme rozumět třeba extremisty z Antify), nyní sedí v zastupitelstvu Brna za hnutí Žít Brno.

K projevům nacismu patří i hajlování. Tím se proslavil aktivista multikulturalismu a extremista Tomáš Schejbal a například i spolupracovník HateFree Culture Cerman.