Lidská práva v Radě OSN budou hájit i státy, kterým je pojem lidských práv cizí

Rada lidských práv OSN si pro rok 2017 stanovila stručný cíl, a to “udržet nejvyšší standardy v rozšiřování a udržování lidských práv.” Je na pováženou, jaké státy coby členové této Rady mají tohoto cíle dosáhnout.

Krom evropských států, jako je například Belgie, Švýcarsko či Velká Británie, jsou členy Rady i státy, které lidská práva doslova neviděly ani z vlaku. Čína, která též figuruje na seznamu členů, vedle některých svých kolegů vypadá jako vzor demokracie a lidských práv, ostatně posuďte sami:

Saúdská Arábie

V zemi bylo za rok 2016 popraveno minimálně 153 lidí, z toho někteří třeba za čarodějnictví, rouhání či cizoložství. Psali jsme zde. Saúdové rovněž například pozatýkali a zbičovali čtyřicet lidí, kteří protestovali proti tomu, že nedostali své mzdy.

Další problémy jsou na seznamu. Kamenování, sekání končetin, diskriminace žen a nemuslimů. Království nemá svobodu tisku ani vyznání a utlačuje menšiny, včetně muslimské, té šiítské. Navíc bylo mnohokrát prokázáno, že Saúdská Arábie pomáhá světovému islámskému terorismu.

Venezuela

Tady budeme struční. Zavírání opozičních novinářů je na denním pořádku, podobně jako v Turecku. Političtí oponenti sedí ve věznicích po vykonstruovaných procesech, vězni jsou mučeni.

Burundi

Neuvěřitelný seznam hromadných poprav. Policie využívá vládního povolení a vraždí demonstranty. Vysocí političtí představitelé posílá na své politické oponenty vrahy, či je sami zabíjejí. V zemi jsou hrozivé statistiky znásilnění. Podle vlády Burundi v tomto roce spolupracovat s OSN nebude. Reagovalo tak na kritiku OSN, které však tuto diktátorskou zemi sama nevyloučila.

Spojené Arabské Emiráty

Emiráty zakazují zakládání politických stran. Demokracii porušuje také vláda, kterou nelze odvolat. Ve vězení sedí mnoho lidí, a níž by byli odsouzeni, v některých případech i desítky let. Proslulé jsou také několikaleté vyšetřovací vazby.

Stejně jako ostatní islámské země Emiráty diskriminují ženy, nemuslimy a sexuální menšiny. Násilí na těchto skupinách je velmi tolerováno, u žen to platí taktéž. Známá je i policejní brutalita.

Katar

Země pro fotbalové mistrovství světa staví stadiony pomocí lidských otroků ze sousedních zemí. Slibuje jim na stavbách skvělé výdělky, po přicestování do práce jim zabaví doklady a nutí je k jejich “odpracování”. Žádné peníze nikdy neuvidí, sotva dostanou najíst a pracují až 17 hodin denně. Na stavbě jich již tisíce zahynuly. Nikdo nemá konkrétní čísla.

Katar též sponzoruje teroristy, velmi štědře třeba Hamás, jenž si klade za cíl vyhladit Židy. Diskriminovány jsou ženy i menšiny.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.