WikiLeaks: Podporovatelé kampaně Hillary Clinton financují Islámský stát

Uniklé emaily ze složky americké demokratické kandidátky Hillary Clintonové dokazují, že se se svými adresáty otevřeně baví o podpoře Islámského státu, a to svými vlastními sponzory. Zprávu uvedl server endindghtefed. Na WikiLeaks se nachází kompletní email, který Clintonová zaslala předsedovi své prezidentské kampaně Johnu Podestovi. Z mailu vychází, že Katar a Saúdská Arábie podporují Islámský stát.

Zatímco veřejnost a novináři vystřelují kauzu sprostého mluvení Donalda Trumpa ohledně žen z roku 2005 do nebes, emailová aféra Hillary Clinton odhaluje další a další skandální data, která kvůli neopatrnosti demokratické kandidátky unikají. V jednom z emailů šéfovi své kampaně otevřeně přiznala, že Saúdská Arábie a Katar podporují Islámský stát. Obě země jsou však největšími sponzory její kampaně, Saúdové jí přispěly 20% celých jejích nákladů, které překročily 300 milionů dolarů (7,5 mld. Kč).

Celý email v angličtině je k přečtení zde. Úryvek česky:

“4.: Ozbrojené složky s vhodným vybavením a spoluprací s americkými experty můžeme na Islámský stát zaútočit s Pešmergy pomocí koordinovaného útoku s leteckou podporou. (…) Zároveň bychom se měli vrátit k plánům podpořit nějakou skupinu umírněných sil s vybavením, které jim pomůže se vypořádat s oslabeným Islámským státem, a zintenzivnit operace proti syrskému režimu. (…) Musíme využít zpravodajské služby, aby vyvinuly tlak na vlády Saúdské Arábie a Kataru, jenž poskytují tajné finance a logistickou podporu Islámskému státu a dalším sunnitským skupinám v regionu.

Demokratická kandidátka obvinění z ohrožení bezpečnosti USA odmítá. Vyšetřování však nemohlo pokračovat, neboť Clintonová údajně omylem všech 33 000 podezřelých emailů smazala. Kvůli hackerskému útoku je lze dohledat právě na WikiLeaks.

Hillary Clintonová patří do tradiční kategorie amerických prezidentských kandidátů, kteří byli sponzorováni velkými kooperacemi či kontroverzními zeměmi a režimy s tím, že po zvolení nenápadně prosazovaly výhody právě pro své sponzory. Donald Trump si celou svojí kampaň (téměř 150 milionů dolarů) financuje sám a v tomto ohledu je nezávislý.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.