Saúdská Arábie loni popravila 153 lidí, podmínky připomínají Severní Koreu

Saúdská Arábie za rok 2016 popravila minimálně 153 lidí, převážně za vážné činy, ale i za nevěru. Popravy probíhají veřejně, což se děje už jen v Íránu, Somálsku a KLDR. V přední islámské zemi se popravuje nejvíce za dvě dekády.

Zatímco v roce 2011 Saúdové popravili 26 lidí a v roce 2014 jich bylo 87, předloni zaznamenala země smutný rekord 158. Rok 2016 se tak tomuto nechvalnému číslu minimálně přiblížil. Neziskovka Amnesty International však upozorňuje, že čísla nejsou konečná, píše Bild.

Za vraždu i za rouhání

Nejčastějším důvodem pro popravu v Saúdské Arábii je vražda, pak následují drogové delikty. Jsou však známé i jiné případy. Například za rouhání, za cizoložství, za čarodějnictví, či vykonstruované procesy kritických občanů, kteří byli za zavřenými dveřmi mučeni, než se přiznali a odsouzení bez oficiálního “soudu”. Z minulosti jsou známé případy veřejné popravy za špatný ženský islámský oděv.

I pod 18 let

V lednu bylo po demonstracích proti královské rodině popraveno najednou 47 odsouzených příznivců šiítské opozice. Mezi odsouzenými k smrti jsou minimálně 3 nezletilí. Poprava probíhá většinou useknutím hlavy mečem, v některých případech i následným ukřižováním těla.

Saúdská Arábie je tvrdý nábožensko-politický autoritářský režim, jehož podpora terorismu a totalita je tolerována ze strany západních mocností, například rodiny Clintonových, či vedení EU. Soudy v království podléhají islámskému právu sharia, které diskriminuje nemuslimy či ženy. Trest smrti vám tak hrozí například i za přivezení bible do země.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.