Facebook se v islámských zemích přizpůsobil právu sharia. “Rouhači” a ateisté jsou cenzurováni

Největší sociální síť Facebook se rozhodla, že se bude přizpůsobovat a bude, dle svých slov “respektovat kulturní specifika.” Uváděli jsme to v článku, kde jsme upozornili, že se Facebook může stát sociální sítí i s pravidly práva sharia. Dosavadní praxe ukazuje, že jsme se nemýlili.

Podle zahraničních zdrojů serveru IndianExpress Facebook například poslechl příkaz Pákistánu a po zatčení blogera Ayaze Nimaziho za urážku islámu, kterému hrozí trest smrti, Facebook odstranil 85% všeho “rouhačského” materiálu. Nejvyšší soud navíc Facebooku přikázal dále mazat všechny k islámu kritické příspěvky. Pákistán pohrozil blokací Facebooku po celém území. A Facebook tak vyhověl.

Sdružení Atheist & Agnostic Alliance Pakistan, které založil právě zatčený Ayaz Nizami, bylo zrušeno minulý týden a pákistánská vláda pak zablokovala i web pákistánských ateistů.
Britští exmuslimové na svých stránkách uvedli, že „anti-islamofobní“ deklarace, která byla nedávno přijata v Kanadě, se v principu nijak neliší od „proti-rouhačských“ zákonů v muslimských zemích.

Facebook je soukromá firma, ale stále častěji podléhá politickému tlaku. Již jednou zrušil i naší stránku “Stop multikulturním organizacím a hnutím.” V Německu spolu s Twitterem sociální sítě umlčely stránku mapy, která ukazuje zločiny migrantů v Německu a Rakousku.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.