Facebook se možná více přizpůsobí islámu. Vyplývá to z “vize” jeho majitele

V některých oblastech s vysokým podílem muslimů se může stát, že Facebook začne na základě jejich přání více potírat rouhání či nahotu. Vyplývá to alespoň ze sáhodlouhé “vize” jeho majitele Marka Zuckerberga.

Ten napsal: “Vedení naší firmy sedící v Kalifornii ale nemá šanci rozpoznat různé kulturní vzorce, které se v celém světě objevují.” Dále dodává: “Proto dá Facebook členům různých kulturních komunit nástroje, aby si obsahovou politiku určovali sami. Jaká je vaše tolerance nahoty? Jak se díváte na zobrazení násilí? Jak na rouhání? Na to všechno se budeme jednou za čas uživatelů z rozdílných kultur ptát formou jakéhosi referenda. Oni sami pak rozhodnou, jaká obsahová pravidla budou pro jejich kulturní okruh platit.”

V praxi to pak může znamenat, že v muslimsky většinové populaci mohou být rozprášeny zbytky facebookových komunit nemuslimských menšin. Jak se v praxi prokázalo, nemuslimové muslimům prokazují mnohem více tolerance, než je tomu naopak. Ve většinově nemuslimské společnosti tak může hrozit něco podobného, například smazání všech protiislámských nebo islám kritizujících komunit.Zuckerberg také napsal, že chce více začleňovat členy a lídry důležitých facebookových skupin do veřejného života, aby se z nich staly politické elity. Mezi takové skupiny zařazuje především uprchlíky vítající neziskové organizace.

Dále napsal, že bude prostřednictvím hlasování sdílejících čtenářů vyhodnocovat tzv. “fake news” s tím, že je většinou nebude mazat, ale doplňovat o jiné zdroje, “aby si čtenář udělal svůj názor.” Hrozí tak, že například naše články budou doplňovány o zdoje CNN či České televize.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.

____________________________________________________

Facebooku o nenávistný obsah nejde. Stránky IVČRN maže s koťátky i bez obsahu